irrom fabrica calorifere iclod fundatura locuri de munca angajare sudor stivuitorist sef schimb dej cluj
alegeri locale gherla 2024 primar psd vasile bagacean
balastiera fundatura angajare muncitori iclod
feroterm gherla magazin centrala termica instalatii dej cluj asociatia pro vita cabinet veterinar gherla medic telefon

Supercupa României la fotbal, zona Gherla, Înfrățirea Livada – Avântul Bizonii Recea Cristur – VIDEO

Supercupa României la fotbal – zona Gherla, singura competiție de acest fel desfășurată în județul Cluj, a reunit duminică într-o confruntare echipele Înfrățirea Livada – câștigătoarea campionatului ligii a V-a zona Gherla și Avântul Bizonii Recea Cristur – câștigătoarea cupei României, zona Gherla.

Partida s-a jucat de la ora 17 pe baza sportivă din Panticeu, după ce a fost programată inițial la Recea Cristur, dar a fost mutată în ultimul moment, din cauza vremii nefavorabile.

A fost 1-0 la pauză pentru echipa din Recea Cristur și 2-1 pentru Bizoni la finalul partidei. Un joc frumos, în care ambele echipe și-au dorit și au acceptat să mai joace un meci la final de campionat.

După fluierul final au fost premiate ambele echipe. Președintele Comisiei Teritoriale de fotbal Gherla, Pal Leon, a înmânat jucătorilor câte o cupă de câștigători/finaliști, medlii și diplome.

Alexandru Rus, primarul comunei Recea Cristur, în funcție din anul 2000, este un susținător fervent al fotbalului local, direcție în care s-a implicat din plin, mai ales că are și doi fii jucători. A fost o gazdă nemaipomenită pentru oaspeții de la Livada și Gherla, care au sărbătorit cu un pahar de șampanie prietenia dintre echipe și bucuria unei întreceri reușite.