irrom fabrica calorifere iclod fundatura locuri de munca angajare sudor stivuitorist sef schimb dej cluj
gama optic ochelari gherla magazin service dej cluj
mariflor gherla fabrica angajare inginer sofer muncitor sofer vanzator dej cluj
feroterm gherla magazin centrala termica instalatii dej cluj asociatia pro vita cabinet veterinar gherla medic telefon
fotbal unirea geaca luceafarul ghirisu roman liga v cluj zona mociu

Fotbal liga V: Unirea Geaca – Luceafărul Ghirişu Român 1-1, cu două lovituri de pedeapsă ratate de gazde – FOTO

In etapa a XI-a a ligii a V-a, zona Mociu, Unirea Geaca a facut remiza duminica acasa cu echipa Luceafarul Ghirisu Roman, la capatul unui joc in care gazdele de la Unirea au ratat doua lovituri de pedeapsa si nenumarate ocazii de gol.

Inceputul jocului a adus o mare ocazie de gol, Basa reluand doar in bara din apropierea portii. Dupa alte minute Crisan a prins un sut de la aproximativ 20 de metri lateral dreapta, acesta oprindu-se in stalpul portii aparate de Pop.

In minutul 28, Puf a reusit sa marcheze cu o ghiulea, in urma unei lovituri libere de la 25 de metri, pe coltul portarului, deschizand scorul.

In minutul 40, gazdele au obtinut o lovitura de pedeapsa, insa Oltean a trimis peste poarta.

Cu cateva secunde inainte de finalul primei parti, atacantul Luceafarului a confirmat mitul ca ocazile se razbuna si a restabilit egalitatea, 1-1.

galerie foto gherlaA doua repriza a adus din nou mari ocazii de gol pentru Unirea, iar in minutul 75 Oltean a obtinut a doua lovitura de pedeapsa, de aceasta data executata in bara transversala de Puf, mingea pur si simplu incapatanandu-se sa nu intre in poarta Luceafarului.

Asa cum pe terenul Unirii din Geaca s-a produs o semi-surpriza, pe terenul Gloriei Catina s-a produs o surpriza si mai mare, Unirea Camarasu reusind sa invinga cu scorul de 2-1 campioana ultimelor editii de campionat.

Unirea Geaca a inceput partida in urmatoarea formula de start: Olosutean – Chindris, Puf, Nicoara, Matei – Oltean, Adorjan, Chindris, Crisan – Basa, Butoeru. Rezerve: Ardelean, Obada, Cheteles, Barbos.

Duminica, 13 noiembrie, Baza Sportiva Gloria din Catina gazduieste derbyul ligii a V-a, zona Mociu, intre Gloria Catina si Unirea Geaca.