irrom fabrica calorifere iclod fundatura locuri de munca angajare sudor stivuitorist sef schimb dej cluj
mariflor gherla fabrica angajare inginer sofer muncitor sofer vanzator dej cluj
feroterm gherla magazin centrala termica instalatii dej cluj asociatia pro vita cabinet veterinar gherla medic telefon
fotbal atletic olimpia gherla ariesul mihai viteazu

Fotbal: Atletic Olimpia Gherla învinge Arieşul Mihai Viteazu cu 3-1

In etapa 19 a campionatului ligii a IV-a, echipa de fotbal Atletic Olimpia Gherla a jucat sâmbătă de la ora 11 în deplasare meciul cu Arieşul Mihai Viteazu.

Gazdele au fost cele care deschis scorul, dupa 15 minute de la fluierul de start. Dupa încă un sfert de oră a venit şi egalarea, prin Cosmin Muresan, care transformă o lovitură liberă, trimiţând balonul direct în vinclul porţii adverse.

In minutul 55, un fault asupra lui Bolt Nicholas în careu aduce o lovitură de la 11 metri pentru Atletic, iar mingea aterizează din nou în plasă, după şutul aceluiaşi Mureşan.

Dupâ încă 10 minute, Dascăl execută perfect o lovitură liberă şi stabileşte scorul final al jocului, 3-1 pentru Atletic Olimpia Gherla.

Echipa de start: Anghel, Gliga, Pop Sergiu, Popovici, Stupinean, Magdaş, Dascăl, Mureșan, Bolt, Prodan, Bondor. Rezerve: Fodor, Sămărtean, Codorean, Trif.

Pe 1 aprilie de la ora 17 este programat meciul etapei XX, în care se vor duela cele doua echipe locale, Atletic Olimpia şi Armenopolis.

tractari auto gherla dje cluj fotografi video evenimente nunta botez majorat gherla dej cluj