angajare bucatar gherla dej cluj locuri de munca

hayak cafenea pub club gherla dej cluj orar program mondial gherla nisip balast sort dej cluj depozit feroterm gherla magazin centrala termica instalatii dej cluj ochelari vedere gherla gama optic dej clujstiri pentru viata banca alianta cluj dobanda gherla gherla dentist stomatologie cabinet artdent telefon tigla metalica depozit gherla mondial dej cluj locuri de munca gherla dej cluj sofer mariflor spalatorie auto self service gherla petrom locuri de munca gherla angajare sofer livrare pizzerie al kimbo locuri de munca gherla dej cluj cusatoareasa croitoreasa vintahe pub vanzare gherla dej cluj cafenea afacere salon masaj gherla vitality

fotbal iclod vulturul real fundatura u cluj cupa romaniei

„U” Cluj îngenunchează dramatic Vulturul Real Fundătura, la Iclod, în Cupa României

Evoluţia echipei Vulturul Real Fundătura s-a încheiat în Cupa României, după o ascensiune frumoasă şi surprinzătoare în acelaşi timp. Duminică, la meciul cu U Cluj, jucat la Iclod în faza judeţeană a competiţiei, Vulturii au fost bătuţi crunt şi fără drept de apel.

Galeria uriaşă a clujenilor a fost la datorie şi de această data. Nu a contat deloc vremea capricioasă, care s-a schimbat de la minut la altul, din soare cald, în nori negri şi ameninţători, iar ploaia i-a udat în rânduri pe suporteri.

Scorul a fost deschis de Lemac, în minutul 15. Tot el înscrie al doilea gol, după zece minute. Salcău şi Haţiegan înscriu scurt două goluri în două minute (34 şi 35), iar până la pauză, acelaşi Haţiegan marchează din nou şi ridică scorul la 0-5.

fotbal iclod vulturul real fundatura u cluj

Insă adevărata dezlănţuire a studenţilor s-a produs în repriza secundă, când golurile s-au succedat unul după altul, cu o medie de un gol la 5 minute.

Au marcat Manu (’54), Pintea (’71), Salcău (’72), Haţiegan (’73), apoi Haţiegan, Pintea, Salcău (’78).

In minutul 90, Takacs înscrie şi stabileşte scorul final, 0-13.