irrom fabrica calorifere iclod fundatura locuri de munca angajare sudor stivuitorist sef schimb dej cluj
gama optic ochelari gherla magazin service dej cluj
feroterm gherla magazin centrala termica instalatii dej cluj asociatia pro vita cabinet veterinar gherla medic telefon
u cluj gloria catina fotbal cupa romaniei

U Cluj a zdrobit Gloria Cătina în finala Cupei României şi a cucerit trofeul

O victorie previzibilă s-a produs vineri, la finala Cupei României, etapa judeţeană. Echipa Gloria Cătina, care a învins în semifinale Atletic Olimpia Gherla, a fost îngenuncheată.

Meciul s-a jucat de la ora 17 pe baza sportivă Dan Anca din Cluj-Napoca, pe o vreme caldă de vară, cu aproximativ 2000 de suporteri în tribune.

Meciul a curs lin, cu gol după gol. Goga a deschis scorul în minutul 11, după o lovitură cu capul. Marius Ionescu a ridicat avantajul la 2-0 în minutul 23. A urmat Brian Lemac, cu două goluri în ultimele 5 minute ale primei reprize, stabilind scorul pauzei, 4-0.

În partea secundă a jocului, seria de goluri a continuat, prin Goga (’56, ’61) şi din nou Ionescu, în minutul 71.

Invingători cu 7-0, studenţii clujeni şi-au adjudecat Cupa României, în aplauzele şi uralele sutelor de fani.

angajare loc de munca sofer distributie gherla dej cluj fotografi video evenimente nunta botez majorat gherla dej cluj