alin tise pnl cluj
pro romania tiberiu baraian pro romania gherla alegeri locale 2020 candidat
feroterm gherla magazin centrala termica instalatii dej cluj stiri pentru viata cabinet veterinar gherla medic telefon locuri de munca sofer gherla mariflor dej cluj angajare
fotbal somesul dej vad

Surpriză la primul meci de baraj pentru desemnarea campioanei județului Cluj la fotbal

Marți seara, pe stadionul din comuna Vad era așteptată o victorie categorică a echipei gazdă, Someșul Dej, pornită ca mare favorită pentru câștigarea primului titlu de campioană a județului Cluj. Însă calculele nu s-au adeverit de această dată, spre supriza amatorilor de fotbal din județ.

Partida a fost câștigată cu 3-2 de formația Supporter 2.0 Cluj, care astfel a luat o opțiune serioasă pentru meciul retur.

Prima repriză a fost dominată clar de oaspeți, care după 45 de minute au condus cu 2-0, iar la începutul reprizei a doua au mărit avantajul la 3-0.

La acest scor, dejenii antrenati de Gică Barbu au ieșit la atac, însă nu au reușit să marcheze decât două goluri, în ultimele 5 minute ale confruntării.

Meciul s-a desfășurat fără spectatori, doar cu observatorul și conducătorii echipelor.

Partida retur este programată duminică, 26 iulie, pe stadionul Victoria din Someșeni.