taxi gherla dej cluj telefon
locuri de munca gherla dej cluj iclod fabrica calorifere irrom
feroterm gherla magazin centrala termica instalatii dej cluj stiri pentru viata cabinet veterinar gherla medic telefon cofetaria ada prajituri torturi gherla vindecare tratament terapeut terapie bowen gherla dej cluj
lupte odorheiu secuiesc orman

Medalii de bronz pentru juniorii din Orman la finala Cupei României la lupte de la Odorheiu Secuiesc

Timp de patru zile, între 22-25 aprilie 2021, s-a desfășurat la Odorheiu Secuiesc, în județul Harghita, finala pe țară la Cupa României U15 la lupte greco-romane, lupte feminine și lupte libere.

CSS Viitorul Cluj – secția Gherla a fost prezent la competiție și s-a remarcat din nou prin sportivii pregătiți de antrenorul Valentin Sătmărean.

Sportiva Lorena Roman, de 15 ani, din Orman, comuna Iclod, a concurat la lupte libere – categoria 58 kg, unde a obținut medalia de bronz.

Raul Mocean, de 15 ani, tot din Orman, concurent la categoria 62 kg, a câștigat tot o medalie de bronz.

Evenimentul s-a desfășurat în condiții de restricții din cauza pandemiei cu noul Coronavirus, iar participanții au intrat în concurs doar pe rând.