fast food km 0 gherla comenzi livrari la domiciliu

festival celtic beclean bistrita 2018

hayak cafenea pub club gherla dej cluj orar program mondial gherla nisip balast sort dej cluj depozit feroterm gherla magazin centrala termica instalatii dej cluj ochelari vedere gherla gama optic dej clujstiri pentru viata locuri de munca gherla dej gama optic angajare consultant vanzari constructii case zugrav instalatii reparator gherla dej cluj pizzerie gherla strand kimbo livrare la domiciliu restaurant bar grill telefon scoala soferi auto permis promo gherla dej cluj

olimpiada medalii

Luptătoarea Augusta Cuc a urcat pe podium la Cupa României de la Putna – CSS Viitorul Cluj pe locul I

La Putna, în judeţul Suceava, a avut loc între 8-10 decembrie turneul final al Cupei României la lupte juniori.

Secţia de performanţă Gherla a CSS „Viitorul” Cluj-Napoca a fost reprezentată de talentata sportivă din Livada, Augusta Cuc, care a concurat la categoria de vârstă 18-20 ani și a ocupat locul III la 51 kilograme, obţinând medalia de bronz. Un nou merit deosebit al antrenorului gherlean Valentin Sătmărean, cel care a descoperit-o la Şcoala Gimnazială de la Livada.

Clujul a mai obţinut o medalie de aur la categoria 57 kg. prin Juon Mihali, o medalie de argint prin Robert Molnos la 66 kilograme şi un bronz prin Andrei Suciu în cadrul aceleiaşi categorii. Ei provin de la secţia de lupte libere aparţinând clubului U Cluj-Napoca şi sunt pregătiţi de tehnicienii Aurel Şuteu, Vasile Popuţa şi de antrenorul gherlean Adrian Malata.

În a doua zi a competiţiei încă doi clujeni au urcat pe podium. Andrei Chiorean s-a clasat pe locul II la categoria 120 kg, iar Alex Aştilean a ocupat locul III în cadrul categoriei 96 kg.

In concursul pe echipe, CSS Universitatea Cluj-Napoca a terminat întrecerea de la Putna pe locul I.

La competiţia din vecinătatea Mănăstirii Putna au fost prezenţi preşedintele Federaţiei Române de Lupte, Răzvan Pârcălabu şi preşedintele Comitetului Olimpic şi Sportiv Român, Mihai Covaliu.