irrom fabrica calorifere iclod fundatura locuri de munca angajare sudor stivuitorist sef schimb dej cluj
gama optic ochelari gherla magazin service dej cluj
feroterm gherla magazin centrala termica instalatii dej cluj asociatia pro vita cabinet veterinar gherla medic telefon
fotbal unirea geaca gloria frata

Fotbal liga V – Unirea Geaca câştigă meciul cu Recolta Frata

Unirea Geaca a întâlnit acasă duminică, 30 aprilie, pe Recolta Frata, în cel mai echilibrat meci de fotbal din etapă. Înaintea acestui joc, gazdele ocupau poziţia secundă, în timp ce oaspeţii de la Recolta ocupau locul 5 în clasamentul ligii a V-a, zona Mociu.

Scorul avea să fie deschis de Basa, în minutul 19, printr-un eurogol, o foarfecă laterală de toată frumuseţea, fără speranţe pentru portarul advers.

Golgheterul echipei şi al campionatului, Puf, marchează şi el o dublă în minutele 24 şi 41. Obadă îşi trece şi el numele pe tabela marcatorilor cu un şut care îl surprinde pe portarul de la Frata. Se pare că a fost ziua golurilor frumoase: în minutul 35, Perşa marchează şi el dintr-un vole superb.

Scorul pauzei avea să fie un neverosimil 5-0 pentru Unirea Geaca.

Repriza secundă aduce o tresărire de orgoliu pentru jucătorii de la Recolta, care reuşesc să marcheze nu mai puţin de trei goluri, prin Trif, în minutele 50 şi 61 şi Kenderesi în minutul 86, care a stabilit şi scorul final, Unirea Geaca – Recolta Frata 5-3.

Partida a fost arbitrată excelent de tânăra brigadă din Cluj Napoca, avându-l la centru pe Popa Dragoş, ajutat la cele două linii de Meres Mihai şi Vescan Ionuţ, cu Szoke Francisc observator din partea Asociaţiei Judeţene de Fotbal Cluj.

Unirea Geaca a început meciul în următoarea formulă de start: Nicoară – Chindris M, Matei, Chindris B, Bărbos (’46 Butoeru) – Tarcea, Persa, Pop, Obadă – Puf, Basa (’60 Ardelean)

In etapa a XXI-a din liga a V-a zona Mociu s-au înregistrat următoarele rezultate:

Gloria Cătina – Unirea II Gadalin 4-1
Unirea Cămăraşu – Gloria Berchiesu 2-1
Unirea Geaca – Recolta Frata 5-3
Înfrăţirea Căianu – Avântul Suatu 2-4
Sudinox Visea – Luceafărul Ghirisul Român 2-2
Meteor 2016 Mociu – Viitorul Sopor 0-1