revelion 2020 gherla dej cluj crystal ballroom pret
mondial gherla nisip balast sort dej cluj depozit feroterm gherla magazin centrala termica instalatii dej cluj stiri pentru viata ochelari vedere gherla gama optic dej cluj tigla metalica depozit gherla mondial dej cluj locuri de munca sofer mariflor gherla dej cluj cabinet orl gherla dej cluj revelion 2020 gherla dej cluj al kimbo pret locuri de munca angajare gherla dej cluj bontida service facturare
fotbal

Fotbal: CS Aghiresu – Vulturul Mintiu Gherlii 3-0

Vineri s-a jucat la Agiresu primul meci din campionatul judetean de fotbal, editia 2014-2015, pentru echipa Vulturul Mintiu Gherlii. La debutul noului campionat, echipa din Mintiu are noutati: de la fosta AS Baita Gherla s-a transferat jucatorul Razvan Gliga, de la Fundatura a venit Cosmin Muresan, fost si la U Cluj, carora li s-a alaturat Daniel Pop, reintors in echipa.

Meciul de la Aghiresu a fost echilibrat pana in repriza a doua, cand gazdele au marcat rapid doua goluri intr-un minut, iar pana la fluierul final, scorul s-a ridicat la 3-0. Asta in conditiile in care Vulturii au avut handicapul apararii pe poarta, prin lipsa lui Mihai Padure, inlocuit de Ionut Rus.

Marti, 9 septembrie, Vulturii joaca un amical in deplasare la Bistrita, in compania echipei Gloria.