irrom fabrica calorifere iclod fundatura locuri de munca angajare sudor stivuitorist sef schimb dej cluj
mariflor gherla fabrica angajare inginer sofer muncitor sofer vanzator dej cluj
feroterm gherla magazin centrala termica instalatii dej cluj asociatia pro vita cabinet veterinar gherla medic telefon
fotbal sticla olimpia ariesul gherla

Etapă de fotbal: Vulturul câștigă, Atletic Olimpia pierde

În cadrul etapei a 17-a a campionatului ligii a 4-a Academy, ambele echipe din zonă au evoluat în deplasare.

Liderul clasamentului, Vulturul 2020 Mintiu Gherlii a avut o misiune mai ușoară, întâlnind un adversar mai comod, Viitorul Gârbău. Conform așteptărilor, elevii antrenorului George Cotuț au câștigat cu scorul de 3-1 (1-1).

Prima repriză a fost mai echilibrată, Vulturul deschizând scorul prin incisvul fundaș Sergiu Pop, gazdele egalând până la pauză. În partea a doua a jocului mintioanii au mai marcat de două ori, prin Adrian Rad și Mihai Sabo, stabilind scorul final.

Fotbaliștii de la Atletic Olimpia Gherla nu au mai repetat evoluțiile bune din etapele anterioare, pierzând pe stadionul municipal din Turda cu scorul de 0-2 (0-1). Reușitele gazdelor au aparținut jucătorilor Claudiu Vereș – minutul 42 și Dorin Goronea, în minutul 76. Până în momentul primei reușite a turdenilor, partida a fost echilibrată, oaspeții oferind o replică bună elevilor antrenorului Artur Podar, după pauză, însă, superioritatea Arieșului a fost evidentă.

Cândva, confruntărie formațiilor turdene și gherlene constituiau derbiul ligii a III-a, în prezent, însă, aceste meciuri au loc la nivel județean, ambele grupări ocupând locuri de la mijlocul clasamentului.

Rezultatele etapei:

• Arieșul Mihai VIteazu – Sănătatea Servicii Publice Cluj-Napoca 4-3 (1-1)
  • ACS Iara – Viitorul Mihai Georgescu Cluj-Napoca 0-7 (0-3)
  • Victoria Viișoarea – Unirea Iclod 7-2 (3-0)
  • Sticla Arieșul Turda – Atletic Olimpia Gherla 2-0 (1-0)
  • Viitorul Gărbău – Vulturul 2020 Mintiu Gherlii 1-3 (1-1)

În clasamentul ligii a 4-a Academy continuă să conducă Vulturul Mintiu Gherlii, cu 45 de puncte. Atletic Olimpia ocupă locul 6 cu 30 de puncte.

Etapa următoare, pe terenul din Mintiu Gherlii are loc tradiționalul derbi Vulturul – Atletic Olimpia.

Szekely Csaba / foto: Facebook Sticla Arieșul Turda

tractari auto gherla dje cluj fotografi video evenimente nunta botez majorat gherla dej cluj