hayak cafenea pub club gherla dej cluj orar program mondial gherla nisip balast sort dej cluj depozit feroterm gherla magazin centrala termica instalatii dej cluj ochelari vedere gherla gama optic dej clujstiri pentru viata locuri de munca gherla dej gama optic angajare consultant vanzari constructii case zugrav instalatii reparator gherla dej cluj pizzerie gherla strand kimbo livrare la domiciliu restaurant bar grill telefon scoala soferi auto permis promo gherla dej cluj

penitenciar gherla minifotbal baile figa bistrita

Echipa penitenciarului Gherla CAMPIOANA la Cupa Primăverii la minifotbal din Bistrița-Năsăud

Rezultat frumos al fotbaliștilor de la Penitenciarul Gherla, care au câștigat Cupa Primăverii la minifotbal.

Penitenciarul Bistrița a organizat „Cupa primăverii la minifotbal Zona nord-vest, ediția 5 – 2018”. Evenimentul a fost organizat la baza de agrement de la Băile Figa, in judetul Bistrița-Năsăud, iar în competiție s-au întrecut echipe de la penitenciarele Bistrița, Gherla, Baia-Mare, Aiud, Dej, Satu-Mare, Târgu-Mureș, de la Primăria Beclean și echipa Sprunedicii Bistrița.

Partidele s-au disputat în sistem de două grupe. În clasamentul final, locul I a fost ocupat de echipa Penitenciarului Gherla. Pe locul 2 s-a clasat Penitenciarul Bistrița 1, iar pe locul 3 Penitenciarul Baia-Mare.

penitenciar gherla minifotbal baile figa bistrita echipa

Reușita din 2018 vine după cea de anul trecut, când gherlenii s-au clasat tot pe primul loc.

Echipa de la Penitenciarul Gherla a fost formată din Cristian Pasaboc, Bogdan Urs, Mihai Pop, Claudiu Rus, Vlad Pop, Dan Steiu, Valentin Dirjan, Marius Petrean, Vlăduț Lazăr, Andrei Oltean și Raul Hedeș.

Câștigătoarea competiției a primit „Cupa Primăverii”, iar locurile II și III au primit diplome, cupe și medalii.

Competiția s-a desfășurat cu sprijinul Primăriei orașului Beclean.