hayak cafenea pub club gherla dej cluj orar program mondial gherla nisip balast sort dej cluj depozit feroterm gherla magazin centrala termica instalatii dej cluj ochelari vedere gherla gama optic dej clujstiri pentru viata mariflor sofer angajare locuri de munca gherla dej cluj

fotbal atletic olimpia gherla gloria catina

Cupa României – Atletic Olimpia Gherla a pierdut în prelungiri meciul cu Gloria Cătina – VIDEO

Cursa echipei Atletic Olimpia Gherla în Cupa României s-a încheiat duminică, după meciul cu Gloria Cătina. Scorul final s-a stabilit în prelungiri. După egalitate la finalul timpului regulamentar de joc, echipa din Cătina a marcat un gol în prelungiri şi a câştigat partida, calificându-se în finală.

Meciul din semifinalele Cupei –  faza judeţeană, s-a disputat la Cătina, duminică, 21 mai 2017, de la ora 14.30, pe un teren bun şi pe o vreme potrivită.

Scorul a fost deschis de Gloria, prin minutul 20. După zece minute a venit egalarea, odată cu golul lui Fodor. Până la pauză gazdele au preluat din nou conducerea, stabilind socrul pauzei, 2-1.

La jumătatea reprizei secunde, Mureşan restabileşte egalitatea pe tabela de marcaj, care rămâne neschimbată până la finalul timpului regulamentar de joc.

Abia începute prelungirile, în minutul 3, Gloria marchează pentru 3-2. A urmat o contraofensivă a gherlenilor, însă cu toate eforturile, mingea s-a încăpăţânat să mai intre în poarta adversă.

Echipa de start: Samson, Gliga, Bold, Popovici, Pop Sergiu, Stupinean, Mureşan, Rus, Dascăl, Codorean, Fodor. Rezerve intrate pe teren: Bondor, Sămărtean, Drăgan, Trif.

video – imagini amator

Cupa României continuă miercuri, 24 mai, cu cealaltă semifinală, în care se înfruntă Armenopolis Gherla – U Cluj. Partida se joacă pe stadionul „Olimpia” din Gherla, începând cu ora 17. Câştigătoarea va juca finala cu Gloria Cătina.