taxi gherla telefon
alin tise pnl cluj
pro romania tiberiu baraian pro romania gherla alegeri locale 2020 candidat
feroterm gherla magazin centrala termica instalatii dej cluj stiri pentru viata cabinet veterinar gherla medic telefon locuri de munca sofer gherla mariflor dej cluj angajare
evaluare simulare

Calendarul olimpiadelor scolare 2015

Olimpiadele scolare bat la usa, iar Inspectoratul Scolar Judetean Cluj a anuntat calendarul concursurilor care vor evidentia cei mai buni elevi, fie ca este vorba de limba si literatura romana, matematica sau fizica, limbi straine, religie, informatica, geografie, stiinte socio-umane, chimie, biologie sau istorie.

Calendarul cuprinde datele la care au loc olimpiadele, centrele si unitatile scolare arondate.

Disciplina

Data

Centrul Unitatea şcolară organizatoare Unităţi şcolare arondate

Limba engleză

17.01 2015

Cluj-Napoca L.T.”O.GHIBU”C-N.

Unităţile şcolare din Cluj-Napoca

Turda C.N.”M.VITEAZUL”TURDA Unităţile şcolare din Turda şi zona Turda
Câmpia Turzii L.T.”P.DAN” C.TURZII Unităţile şcolare din Câmpia Turzii şi zona Câmpia Turzii
Dej C.N.”A.MURESANU”DEJ Unităţile şcolare din Dej şi zona Dej
Gherla

L.T.”P.MAIOR” GHERLA

Unităţile şcolare din Gherla şi zona Gherla
Huedin L.T.”O.GOGA” HUEDIN Unităţile şcolare din Huedin şi zona Huedin

Matematică

27.02

2015

Cluj-Napoca clasa a V-a SC.GIMNAZ.”I.BOB”C-N. Unităţile şcolare din Cluj-Napoca şi zona Cluj-Napoca
Cluj-Napoca clasa a VI-a L.T.”O.GHIBU”C-N.
Cluj-Napoca clasa aVII-a L.T.”N.BALCESCU”C-N.
Cluj-Napoca clasa a VIII-a C.N.”G.COSBUC”C-N.
Cluj-Napoca clasa a IX-a C.N.”E.RACOVITA”C-N.

Unităţile şcolare din Cluj-Napoca

Cluj-Napoca clasa a X-a L.T.”A.IANCU”C-N.
Cluj-Napoca clasa a XI-a L.T.”GHE.SINCAI”C-N.
Cluj-Napoca clasa aXII-a

L.DE INFORMATICA „T.POPOVICIU”C-N.

Turda C.N.”M.VITEAZUL”TURDA Unităţile şcolare din Turda şi zona Turda
Câmpia Turzii L.T.”P.DAN” C.TURZII Unităţile şcolare din Câmpia Turzii şi zona Câmpia Turzii
Dej C.N.”A.MURESANU”DEJ

Unităţile şcolare din Dej şi zona Dej

Gherla

L.T.”A.IPATESCU” GHERLA

Unităţile şcolare din Gherla şi zona Gherla

Huedin

L.T.”O.GOGA” HUEDIN Unităţile şcolare din Huedin şi zona Huedin

Religie

23.01

2015

Cluj-Napoca gimnaziu

SC.GIMNAZ.”HOREA”C-N.

Unităţile şcolare din Cluj-Napoca şi zona Cluj-Napoca
Cluj-Napoca liceu

SC.GIMNAZ.”HOREA”C-N.

Unităţile şcolare din Cluj-Napoca

Turda

SC.GIMNAZ.”A.IANCU” TURDA

Unităţile şcolare din Turda şi zona Turda

Câmpia Turzii

SC.GIMNAZ.”A.IANCU” C.TURZII

Unităţile şcolare din Câmpia Turzii şi zona Câmpia Turzii

Dej

SC.GIMNAZ.NR. 1 DEJ

Unităţile şcolare din Dej şi zona Dej

Gherla

SC.GIMNAZ.NR.1 GHERLA

Unităţile şcolare din Gherla şi zona Gherla

Huedin

L.TEHN.”VLADEASA” HUEDIN Unităţile şcolare din Huedin şi zona Huedin

Disciplina

Data

Centrul Unitatea şcolară organizatoare Unităţi şcolare arondate

Geografie

17.01

2015

Cluj-Napoca

gimnaziu I

SC.GIMNAZ. ”L.REBREANU’C-N. SC.GIMNAZ.”L.REBREANU’C-N., SC.GIMNAZ.”R.STANCA”C-N., L.T.”E.PORA”C-N., SC.GIMNAZ.”I.CREANGA”C-N., L. CU PROGRAM SPORTIV C-N., SC.GIMNAZ.”I.HATIEGANU”C-N., SC.GIMNAZ.”O.GOGA”C-N., SC.GIMNAZ. „GHE.SINCAI” FLORESTI, SC.GIMNAZ. HASDATE SAVADISLA, SC.GIMNAZ. LUNA DE SUS COM. FLORESTI, L.DE INFORMATICA „T.POPOVICIU”C-N., C.T.DE COMUNICATII „A.MAIOR”C-N.
Cluj-Napoca

gimnaziu II

C.N.”G.BARITIU”C-N.

*

SC.GIMNAZ.”I.BOB”C-N., SC.GIMNAZ.”E.ISAC”C-N., L. WALDORF C-N., SC.GIMNAZ.DE MUZICA „A.BENA” C-N., SC. GIMNAZ.”ST.MICLE” FELEACU, SC.GIMNAZ. CIURILA, C.N.”G.COSBUC”C-N., C.N.”E.RACOVITA”C-N., C.N.”G.BARITIU”C-N., L.T.”GHE.SINCAI”C-N., L.DE MUZICA „S.TODUTA”C-N., L.DE ARTE VIZUALE „R.LADEA”C-N., L.DE COREGRAFIE SI ARTA DRAMATICA „O.STROIA”C-N., C.T.”A.ASLAN”C-N., L.T.”BRASSAI S.”C-N., L.TEOL.UNITARIAN „J.ZSIGMOND” C-N.

SECTIA MAGHIARA (GIMNAZIU SI LICEU) DE LA TOATE SCOLILE DIN MUNICIPIUL CLUJ-NAPOCA SI COMUNELE ARONDATE

Cluj-Napoca

gimnaziu III

SC.GIMNAZ. ”C.BRANCUSI” C-N. SC.GIMNAZ.”C.BRANCUSI”C-N., SC.GIMNAZ.”N.TITULESCU”C-N., SC.GIMNAZ.VISA, SC.GIMNAZ. GHEORGHENI, C.N.PEDAGOGIC „GHE.LAZAR”C-N., TRANSYLVANIA COLLEGE THE CAMBRIDGE INTERNATIONAL SCHOOL IN CLUJ, SC.GIMNAZ. REFORMATA „TALENTUM”C-N.
Cluj-Napoca

gimnaziu IV

SC.GIMNAZ.”HOREA”C-N. L.T.”O.GHIBU”C-N., SC.GIMNAZ.”HOREA”C-N., SC.GIMNAZ CHINTENI, SC.GIMNAZ. “I. ALEXANDRU”SANTPAUL, SC.GIMNAZ. GARBAU, SC.GIMNAZ. BACIU, SC.GIMNAZ. AGHIRES, SC.GIMNAZ. MERA, SC.GIMNAZ.”ELF”C-N., L.T.CRESTIN ”PRO DEO”, SC.GIMNAZ. „CHRISTIANA”
Cluj-Napoca

gimnaziu V

SC.GIMNAZ. ”I.AGARBICEA-NU”C-N. SC.GIMNAZ.”I.AGARBICEANU”C-N., SC.GIMNAZ.”T.DARJAN”C-N., SC.GIMNAZ.”N.IORGA”C-N., SC.GIMNAZ.”AL. VAIDA VOEVOD”C-N., L.T.”N.BALCESCU”C-N., L.T.”M.EMINESCU”C-N., L.T.”A.IANCU”C-N., L.T.”L.BLAGA”C-N., L.SPECIAL PT. DEFICIENTI DE VEDERE C-N., L.TEHN.SPECIAL PT. DEFICIENTI DE AUZ C-N., C.T.DE CONSTRUCTII „A.SALIGNY”C-N
Cluj-Napoca

liceu I

C.T.DE CONSTRUCTII „A.SALIGNY”C-N L.T.”N.BALCESCU”C-N., L.T.”M.EMINESCU”C-N., L.T.”A.IANCU”C-N., L.T.”L.BLAGA”C-N., L.T.”O.GHIBU”C- N., C.N.PEDAGOGIC„GHE.LAZAR”C-N., L.T.”V.BABES”C-N., L.TEHN. NR. 1 C-N., L.TEHN.”A.VLAICU”C-N., C.T.”A.ASLAN”C-N., , L.TEHN.DE PROTECTIA MEDIULUI C-N., L.TEHN.”AL.BORZA”C-N., C.T.DE CONSTRUCTII „A.SALIGNY”C-N., C.ECONOMIC „I. POP”C-N., L.SPECIAL PT. DEFICIENTI DE VEDERE C-N., L.TEHN.SPECIAL PT. DEFICIENTI DE AUZ C-N., C.T.”E.NICOLAU”C-N., C.T.”NAPOCA”C-N., L.T.CRESTIN ”PRO DEO”, L.TEHN.”V.MADGEARU”CLUJ, L.ECONOMIC”HOREA, CLOSCA SI CRISAN”C-N., L.TEHN.”SAMUS”C-N., L.T.”E.PORA”C-N., L.T.”GHE.SINCAI”C-N., L.TEHN.UCECOM „SPIRU HARET” C-N.,
Cluj-Napoca

liceu II

C.T.DE TRANSPORTURI „TRANSILVANIA”C-N.

C.N.”G.COSBUC”C-N., C.N.”E.RACOVITA”C-N., L.DE INFORMATICA „T.POPOVICIU”C-N., L.DE ARTE VIZUALE „R.LADEA”C-N., L.DE COREGRAFIE SI ARTA DRAMATICA „O.STROIA”C-N., L.DE MUZICA „S.TODUTA”C-N., C.T.ENERGETIC C-N., C.T.DE TRANSPORTURI „TRANSILVANIA”C-N., C.T.DE COMUNICATII „A.MAIOR”C-N., C.T.DE INDUSTRIE ALIMENTARA „R.RIPAN”C-N., SEM.TEOL.ORTODOX C-N., L.TEOL.REFORMAT C-N., L.TEOL.BAPTIST „EMANUEL”C-N., L.TEOL.ADVENTIST „MARANATHA”C-N., L.GRECO-CATOLIC „I.MICU”C-N., L.TEOL.UNITARIAN „J.ZSIGMOND” C-N., L. WALDORF C-N., L. CU PROGRAM SPORTIV C-N., TRANSYLVANIA COLLEGE THE CAMBRIDGE INTERNATIONAL SCHOOL IN CLUJ, GR.SC.ECONIMIC,,DIDACTICA NOVA”C-N., L.PARTICULAR A.P.T.INTERNATIONAL

Turda

C.N.”M.VITEAZUL” TURDA Unităţile şcolare din Turda şi zona Turda
Câmpia Turzii SC.GIMNAZ.”A.IANCU” C.TURZII Unităţile şcolare din Câmpia Turzii şi zona Câmpia Turzii
Dej SC.GIMNAZ. „A. IANCU” DEJ

Unităţile şcolare din Dej şi zona Dej

Gherla SC.GIMNAZ.NR. 1 GHERLA

Unităţile şcolare din Gherla şi zona Gherla

Huedin

L.TEHN.”VLADEASA” HUEDIN

Unităţile şcolare din Huedin şi zona Huedin

 

Disciplina

Data

Centrul Unitatea şcolară organizatoare Unităţi şcolare arondate

Științe socio-umane

17.01

2015

Cluj-Napoca gimnaziu I SC.GIMNAZ.”I. HATIEGANU” C-N. SC.GIMNAZ.”R.STANCA”C-N., L.T.”E.PORA”C-N., SC.GIMNAZ.”N.IORGA”C-N., SC.GIMNAZ.”HOREA”C-N., L.T.”O.GHIBU”C-N., SC.GIMNAZ.”I.CREANGA”C-N., L. CU PROGRAM SPORTIV C-N., SC.GIMNAZ.”L.REBREANU’C-N., SC.GIMNAZ.”I.HATIEGANU”C-N., SC.GIMNAZ.”O.GOGA”C-N., SC.GIMNAZ.DE MUZICA „A.BENA” C-N., C.N.”G.COSBUC”C-N., C.N.”E.RACOVITA”C-N., C.N.”G.BARITIU”C-N., L.T.”GHE.SINCAI”C-N., L.T.”BRASSAI S.”C-N., L.T.”BATHORY I.”C-N., L.T.”APACZAI CS. J.”C-N., L.DE INFORMATICA „T.POPOVICIU”C-N., C.T.DE COMUNICATII „A.MAIOR”C-N., SC. GIMNAZ.”ST.MICLE” FELEACU, SC.GIMNAZ. CIURILA, SC.GIMNAZ. „GHE.SINCAI” FLORESTI, SC.GIMNAZ. HASDATE, COM. SAVADISLA, SC.GIMNAZ. LUNA DE SUS COM. FLORESTI
Cluj-Napoca gimnaziu II L. DE ARTE VIZUALE „R.LADEA”C-N. SC.GIMNAZ.”N.TITULESCU”C-N., SC.GIMNAZ.”I.BOB”C-N., SC.GIMNAZ.”I.AGARBICEANU”C-N., SC.GIMNAZ.”E.ISAC”C-N., L. WALDORF C-N., SC.GIMNAZ.”T.DARJAN”C-N., SC.GIMNAZ.”C.BRANCUSI”C-N., SC.GIMNAZ.”AL. VAIDA VOEVOD”C-N., L.T.”N.BALCESCU”C-N., L.T.”M.EMINESCU”C-N., L.T.”A.IANCU”C-N., L.T.”L.BLAGA”C-N., L.DE MUZICA „S.TODUTA”C-N., L.DE ARTE VIZUALE „R.LADEA”C-N., L.DE COREGRAFIE SI ARTA DRAMATICA „O.STROIA”C-N., C.N.PEDAGOGIC „GHE.LAZAR”C-N., L.SPECIAL PT. DEFICIENTI DE VEDERE C-N., L.TEHN.SPECIAL PT. DEFICIENTI DE AUZ C-N., SC.GIMNAZ. CHINTENI, SC.GIMNAZ. SANPAULl, SC.GIMNAZ. GARBAU, SC.GIMNAZ. VISA, SC.GIMNAZ. GHEORGHENI, SC.GIMNAZ. BACIU, SC.GIMNAZ. AGHIRES, SC.GIMNAZ. MERA, C.T.”A.ASLAN”C-N., C.T.DE CONSTRUCTII „A.SALIGNY”C-N., TRANSYLVANIA COLLEGE THE CAMBRIDGE INTERNATIONAL SCHOOL IN CLUJ, SC.GIMNAZ. REFORMATA „TALENTUM”C-N., SC.GIMNAZ.”ELF”C-N., L.T.CRESTIN ”PRO DEO”, SC.GIMNAZ. „CHRISTIANA”, L.TEOL.BAPTIST „EMANUEL”C-N.
Cluj-Napoca liceu

C.T.ENERGETIC C-N.

Unităţile şcolare din Cluj-Napoca

Turda

SC.GIMNAZ. „A.SAGUNA” TURDA

Unităţile şcolare din Turda şi zona Turda

Câmpia Turzii

C.T.”V.UNGUREANU” C.TURZII

Unităţile şcolare din Câmpia Turzii şi zona Câmpia Turzii

Dej

C.N.”A.MURESANU”DEJ

Unităţile şcolare din Dej şi zona Dej

Gherla

L.T.”A.IPATESCU” GHERLA

Unităţile şcolare din Gherla şi zona Gherla

Huedin

L.T.”O.GOGA” HUEDIN

Unităţile şcolare din Huedin şi zona Huedin

 

Disciplina

Data

Centrul Unitatea şcolară organizatoare Unităţi şcolare arondate

Limba germană modernă

14.02

2015

Cluj-Napoca

C.N.”G.COSBUC”C-N.

Unităţile şcolare din Cluj-Napoca și zona Cluj-Napoca

Turda şi Câmpia Turzii

SC.GIMNAZ. „A.IANCU” TURDA

Unităţile şcolare din Turda şi Câmpia Turzii, și zona Turda-Câmpia Turzii

Dej

SC.GIMNAZ. „M.EMINESCU” DEJ

Unităţile şcolare din Dej şi zona Dej

Gherla

L.T.”A.IPATESCU” GHERLA

Unităţile şcolare din Gherla şi zona Gherla

Huedin

L.T.”O.GOGA” HUEDIN

Unităţile şcolare din Huedin şi zona Huedin

Chimie

10.01

2015

Cluj-Napoca

L.T.”A.IANCU”C-N.

Unităţile şcolare din Cluj-Napoca și zona Cluj-Napoca

Turda

C.N.”M.VITEAZUL” TURDA

Unităţile şcolare din Turda şi zona Turda

Câmpia Turzii

L.T.”P.DAN” C.TURZII

Unităţile şcolare din Câmpia Turzii şi zona Câmpia Turzii

Dej

L.T.”AL.P.ILARIAN” DEJ

Unităţile şcolare din Dej şi zona Dej

Gherla

L.T.”P.MAIOR” GHERLA

Unităţile şcolare din Gherla şi zona Gherla

Huedin

L.TEHN.”VLADEASA” HUEDIN

Unităţile şcolare din Huedin şi zona Huedin

Fizică

23.01

2015

Cluj-Napoca gimnaziu C.T.ENERGETIC C-N.

Unităţile şcolare din Cluj-Napoca și zona Cluj-Napoca

Cluj-Napoca liceu

C.T.DE TRANSPORTURI „TRANSILVANIA”C-N.

Unităţile şcolare din Cluj-Napoca

Turda gimnaziu

SC.GIMNAZ.”H.C.C” TURDA

Unităţile şcolare din Turda şi zona Turda
Turda liceu L.T.”L.REBREANU” TURDA Unităţile şcolare din Turda

Câmpia Turzii

C.T.”V.UNGUREANU” C.TURZII

Unităţile şcolare din Câmpia Turzii şi zona Câmpia Turzii

Dej

L.T.”AL.P.ILARIAN” DEJ

Unităţile şcolare din Dej şi zona Dej

Gherla

L.T.”A.IPATESCU” GHERLA

Unităţile şcolare din Gherla şi zona Gherla

Huedin

L.T.”O.GOGA” HUEDIN Unităţile şcolare din Huedin şi zona Huedin

 

Disciplina

Data

Centrul Unitatea şcolară organizatoare Unităţi şcolare arondate

Limba, comunicare şi literatura română

( Şi

Limba, comunicare și literatura română pt. minorităţi)

24.01

2015

Cluj-Napoca

gimnaziu I

SC.GIMNAZ. ”L.REBREANU” C-N. SC.GIMNAZ.”I.HATIEGANU”C-N., SC.GIMNAZ.”I.CREANGA”C-N., L. CU PROGRAM SPORTIV C-N., SC.GIMNAZ.”O.GOGA”C-N., C.N.”G.COSBUC”C-N., C.N.”E.RACOVITA”C-N., L.T.”O.GHIBU”C-N., L.DE INFORMATICA „T.POPOVICIU”C-N., SC. GIMNAZ.”ST.MICLE” FELEACU, SC.GIMNAZ. CIURILA, SC.GIMNAZ. „GHE.SINCAI” FLORESTI, SC.GIMNAZ. HASDATE, COM. SAVADISLA, SC.GIMNAZ. LUNA DE SUS COM. FLORESTI
Cluj-Napoca

gimnaziu II

L.T.”E.PORA”C-N.

L.T.”E.PORA”C-N., SC.GIMNAZ.”R.STANCA”C-N., SC.GIMNAZ.”N.IORGA”C-N., SC.GIMNAZ.”HOREA”C-N., C.T.”A.ASLAN”C-N., L.T.”GHE.SINCAI”C-N., L.T.”BRASSAI S.”C-N., L.T.”BATHORY I.”C-N., L.T.”APACZAI CS. J.”C-N., C.T.DE COMUNICATII „A.MAIOR”C-N., TRANSYLVANIA COLLEGE THE CAMBRIDGE INTERNATIONAL SCHOOL IN CLUJ, SC.GIMNAZ. REFORMATA „TALENTUM”C-N., SC.GIMNAZ.”ELF”C-N.

Cluj-Napoca

gimnaziu III

SC.GIMNAZ. ”N.TITULESCU”C-N. SC.GIMNAZ.”N.TITULESCU”C-N., SC.GIMNAZ.”I.BOB”C-N., SC.GIMNAZ.”I.AGARBICEANU”C-N., SC.GIMNAZ.”E.ISAC”C-N., L. WALDORF C-N., S C.GIMNAZ.”T.DARJAN”C-N., SC.GIMNAZ.”C.BRANCUSI”C-N., SC.GIMNAZ.”AL. VAIDA VOEVOD”C-N., L.T.”L.BLAGA”C-N., C.N.PEDAGOGIC „GHE.LAZAR”C-N., SC.GIMNAZ CHINTENI, SC.GIMNAZ. SANPAUL, SC. GIMNAZ. GARBAU, SC.GIMNAZ. MERA, L.T.CRESTIN ”PRO DEO”, SC.GIMNAZ. „CHRISTIANA”

Cluj-Napoca

gimnaziu IV

C.N.”G.BARITIU”C-N.

C.N.”G.BARITIU”C-N., L.T.”N.BALCESCU”C-N., L.T.”M.EMINESCU”C-N., L.T.”A.IANCU”C-N., L.DE MUZICA „S.TODUTA”C-N., L.DE ARTE VIZUALE „R.LADEA”C-N., L.DE COREGRAFIE SI ARTA DRAMATICA „O.STROIA”C-N., L.SPECIAL PT. DEFICIENTI DE VEDERE C-N., SC.GIMNAZ. VISA, SC.GIMNAZ. GHEORGHENI, SC.GIMNAZ. VAIDA CAMARAS, SC.GIMNAZ. BACIU, SC.GIMNAZ. AGHIRES, C.T.DE CONSTRUCTII „A.SALIGNY”C-N., L.TEOL.BAPTIST „EMANUEL”C-N.
Cluj-Napoca

liceu I

C.ECONOMIC„I. POP”C-N. C.ECONOMIC „I. POP”C-N., C.N.”G.COSBUC”C-N., C.N.”E.RACOVITA”C-N., L.T.”GHE.SINCAI”C-N., L.T.”BRASSAI S.”C-N., L.T.”BATHORY I.”C-N., L.T.”APACZAI CS. J.”C-N., L.T.”V.BABES”C-N., C.T.”E.NICOLAU”C-N., C.T.”NAPOCA”C-N., C.T.DE COMUNICATII „A.MAIOR”C-N., L. CU PROGRAM SPORTIV C-N., L.T.”E.PORA”C-N.
Cluj-Napoca

liceu II

L.DE INFORMATICA „T.POPOVICIU”C-N.

L.TEHN.DE PROTECTIA MEDIULUI C-N., L.T.”O.GHIBU”C-N., L.DE INFORMATICA „T.POPOVICIU”C-N., L.TEOL.REFORMAT C-N., SEM.TEOL.ORTODOX C-N., L.TEOL.ADVENTIST „MARANATHA”C-N., L.GRECO-CATOLIC „I.MICU”C-N., , L.TEOL.UNITARIAN „J.ZSIGMOND” C-N., L. WALDORF C-N., L.TEHN.”AL.BORZA”C-N.

Cluj-Napoca

liceu III

C.T.”A.ASLAN”C-N.

L.DE COREGRAFIE SI ARTA DRAMATICA „O.STROIA”C-N., C.N.”G.BARITIU”C-N., L.T.”N.BALCESCU”C-N., L.T.”M.EMINESCU”C-N., L.T.”A.IANCU”C-N., C.T.”A.ASLAN”C-N., C.T.DE CONSTRUCTII „A.SALIGNY”C-N, L.SPECIAL PT. DEFICIENTI DE VEDERE C-N., L.TEHN.SPECIAL PT. DEFICIENTI DE AUZ C-N., TRANSYLVANIA COLLEGE THE CAMBRIDGE INTERNATIONAL SCHOOL IN CLUJ, L.T.CRESTIN ”PRO DEO”, L.PARTICULAR A.P.T.INTERNATIONAL
Cluj-Napoca

liceu IV

L.TEHN.”AL.BORZA”C-N. L.TEHN.”AL.BORZA”C-N., L.T.”L.BLAGA”C-N., L.DE MUZICA „S.TODUTA”C-N., L.DE ARTE VIZUALE „R.LADEA”C-N., C.N.PEDAGOGIC „GHE.LAZAR”C-N., L.TEHN. NR. 1 C-N.,, C.T.DE INDUSTRIE ALIMENTARA „R.RIPAN”C-N.., C.T.DE TRANSPORTURI „TRANSILVANIA”C-N, C.T.ENERGETIC C-N., L.TEHN.”V.MADGEARU”CLUJ, L.TEHN.UCECOM „SPIRU HARET” C-N., L.ECONOMIC”HOREA, CLOSCA SI CRISAN”C-N., GR.SC.ECONOMIC,,DIDACTICA NOVA”C-N.
Turda gimnaziu

SC.GIMNAZ.”I.OPRIS” TURDA

Unităţile şcolare din Turda şi zona Turda
Turda liceu C.N.”M.VITEAZUL” TURDA Unităţile şcolare din Turda
Câmpia Turzii gimnaziu

SC.GIMNAZ.”A.IANCU” C.TURZII

Unităţile şcolare din Câmpia Turzii şi zona Câmpia Turzii

Câmpia Turzii liceu

L.T.”P.DAN” C.TURZII

Unităţile şcolare din Câmpia Turzii
Dej gimnaziu SC.GIMNAZ. „M.EMINESCU” DEJ

Unităţile şcolare din Dej şi zona Dej

Dej liceu

C.N.”A.MURESANU”DEJ

Unităţile şcolare din Dej

Centrul Unitatea şcolară organizatoare Unităţi şcolare arondate
Gherla gimnaziu

SC.GIMNAZ.NR. 1 GHERLA

Unităţile şcolare din Gherla şi zona Gherla
Gherla liceu L.T.”P.MAIOR” GHERLA

Unităţile şcolare din Gherla

Huedin gimnaziu

L.TEHN.”VLADEASA” HUEDIN

Unităţile şcolare din Huedin şi zona Huedin
Huedin liceu L.T.”O.GOGA” HUEDIN Unităţile şcolare din Huedin

Centre de evaluare pentru

Limba, comunicare şi literatura română

Gimnaziu

SCOALA GIMNAZIALA „IOAN BOB” CLUJ-NAPOCA

Liceu

COLEGIUL NATIONAL „EMIL RACOVITA” CLUJ-NAPOCA

 

Disciplina

Data

Centrul

Unitatea şcolară organizatoare

Unităţi şcolare arondate

Biologie

24.01

2015

Cluj-Napoca

gimnaziu I

(clasa a VII-a)

SC.GIMNAZ. ”O.GOGA”C-N. SC.GIMNAZ.”O.GOGA”C-N., SC.GIMNAZ.”R.STANCA”C-N., L.T.”E.PORA”C-N., L.T.”O.GHIBU”C-N., SC.GIMNAZ.”I.CREANGA”C-N., L. CU PROGRAM SPORTIV C-N., SC.GIMNAZ.”I.HATIEGANU”C-N., SC.GIMNAZ.”L.REBREANU’C-N., L.DE INFORMATICA „T.POPOVICIU”C-N., C.T.DE COMUNICATII „A.MAIOR”C-N., L.T.”O.GHIBU”C-N., C.N.”G.COSBUC”C-N., C.N.”E.RACOVITA”C-N., C.N.”G.BARITIU”C-N., L.T.”GHE.SINCAI”C-N., L.T.”BRASSAI S.”C-N., L.T.”BATHORY I.”C-N., L.T.”APACZAI CS. J.”C-N., L.DE MUZICA „S.TODUTA”C-N., L.DE COREGRAFIE SI ARTA DRAMATICA „O.STROIA”C-N., SC. GIMNAZ.”ST.MICLE” FELEACU, SC.GIMNAZ. CIURILA, SC.GIMNAZ. „GHE.SINCAI” FLORESTI, SC.GIMNAZ. HASDATE, COM. SAVADISLA, SC.GIMNAZ. LUNA DE SUS COM. FLORESTI, TRANSYLVANIA COLLEGE THE CAMBRIDGE INTERNATIONAL SCHOOL IN CLUJ, SC.GIMNAZ. REFORMATA „TALENTUM”C-N., SC.GIMNAZ.”ELF”C-N.
Cluj-Napoca

gimnaziu II

(clasa a VII-a)

SC.GIMNAZ. ”AL. VAIDA VOEVOD”C-N. SC.GIMNAZ.”N.TITULESCU”C-N., SC.GIMNAZ.”I.BOB”C-N.,SC.GIMNAZ.”I.AGARBICEANU”C-N.,SC.GIMNAZ.”E.ISAC”C-N., L. WALDORF C-N., SC.GIMNAZ.”T.DARJAN”C-N., SC.GIMNAZ.”N.IORGA”C-N., SC.GIMNAZ.”HOREA”C-N., SC.GIMNAZ.”C.BRANCUSI”C-N., SC.GIMNAZ.”AL. VAIDA VOEVOD”C-N., SC.GIMNAZ.DE MUZICA „A.BENA” C-N., L.T.”N.BALCESCU”C-N., L.T.”M.EMINESCU”C-N., L.T.”A.IANCU”C-N., L.T.”L.BLAGA”C-N., C.N.PEDAGOGIC „GHE.LAZAR”C-N., L.SPECIAL PT. DEFICIENTI DE VEDERE C-N., SC.GIMNAZ. VISA, SC.GIMNAZ. GHEORGHENI, SC.GIMNAZ. CHINTENI, SC.GIMNAZ. BACIU, SC.GIMNAZ. AGHIRES, SC.GIMNAZ SANPAUL, SC.GIMNAZ GARBAU, SC.GIMNAZ. ACIU, SC.GIMNAZ.MERA, C.T.”A.ASLAN”C-N., C.T.DE CONSTRUCTII „A.SALIGNY”C-N, L.T.CRESTIN ”PRO DEO”, SC.GIMNAZ. „CHRISTIANA”
Cluj-Napoca liceu

L.T.”BRASSAI S.”C-N.

Unităţile şcolare din Cluj-Napoca

Turda gimnaziu+liceu L.T.”L.REBREANU” TURDA Unităţile şcolare din Turda şi zona Turda

Câmpia Turzii

C.T.”V.UNGUREANU”C.TURZII

Unităţile şcolare din Câmpia Turzii şi zona Câmpia Turzii

Dej

L.T.”AL.P.ILARIAN” DEJ

Unităţile şcolare din Dej şi zona Dej

Gherla L.T.”A.IPATESCU” GHERLA

Unităţile şcolare din Gherla şi zona Gherla

Huedin

L.TEHN.”VLADEASA” HUEDIN

Unităţile şcolare din Huedin şi zona Huedin

Disciplina

Data

Centrul

Unitatea şcolară organizatoare

Unităţi şcolare arondate

Limba maghiară

14.02

2015

Cluj-Napoca gimnaziu

L.T.REFORMAT C-N.

Unitățile școlare care au secție maghiară din Cluj, Școala Gimnazială Gheorgheni, com. Feleacu, Școala Gimnazială Mera, Școala Gimnazială Vaida Cămăraș, Școala Gimnazială Suatu, Școala Gimnazială Aghireș-Fabrici
Cluj-Napoca liceu

L.T.”BATHORY I.”C-N.

Unitățile școlare care au secție maghiară.

Gherla

SC.GIMNAZ.NR. 1 GHERLA

SC.GIMNAZ.NR. 1 GHERLA, L.T.”P.MAIOR” GHERLA şi comunele din zonă : SIC, BUZA

Dej

SC.GIMNAZ.NR. 1 DEJ

SC.GIMNAZ.NR. 1 DEJ , C.N.”A.MURESANU”DEJ , SC. UNGURAS

Huedin

L.TEHN.”VLADEASA” HUEDIN

L.TEHN.”VLADEASA” HUEDIN, L.T.”O.GOGA” HUEDIN,SC.GIMNAZ. IZVORU-CRISULUI, SC.GIMNAZ. SANCRAI

Luna de Sus

SC.GIMNAZ. LUNA DE SUS COM. FLORESTI

SC.GIMNAZ. LUNA DE SUS COM. FLORESTI, SC.GIMNAZ. HASDATE, COM. SAVADISLA, SC.GIMNAZ. CAPUSU MARE,

Turda,
Câmpia Turzii
L.T.”JOSIKA MIKLOS” TURDA L.T.”JOSIKA MIKLOS” TURDA , SC.GIMNAZ.”A.IANCU”C.TURZII, SC.GIMNAZ.MOLDOVENESTI, SC.GIMNAZ VIISOARA, SC.GIMNAZ.”M.VODA” M.VITEAZU

 

Disciplina

Data

Centrul Unitatea şcolară organizatoare Unităţi şcolare arondate

Istorie

14.02

2015

Cluj-Napoca gimnaziu I SC.GIMNAZ. ”I.CREANGA”C-N. SC.GIMNAZ.”R.STANCA”C-N., L.T.”E.PORA”C-N., L.T.”O.GHIBU”C-N., SC.GIMNAZ.”I.CREANGA”C-N., L. CU PROGRAM SPORTIV C-N., SC.GIMNAZ.”I.HATIEGANU”C-N., SC.GIMNAZ.”L.REBREANU’C-N., SC.GIMNAZ.”O.GOGA”C-N., SC.GIMNAZ. „GHE.SINCAI” FLORESTI, SC.GIMNAZ. HASDATE, COM. SAVADISLA, SC.GIMNAZ. LUNA DE SUS, C.N.”G.BARITIU”C-N., L.T.”O.GHIBU”C-N., L.DE INFORMATICA „T.POPOVICIU”C-N., C.T.DE COMUNICATII „A.MAIOR”C-N., TRANSYLVANIA COLLEGE THE CAMBRIDGE INTERNATIONAL SCHOOL IN CLUJ, SC.GIMNAZ. REFORMATA „TALENTUM”C-N., SC.GIMNAZ.”ELF”C-N., L.T.CRESTIN ”PRO DEO”, SC.GIMNAZ. „CHRISTIANA”, L.TEOL.BAPTIST „EMANUEL”C-N.
Cluj-Napoca gimnaziu II

L.DE ARTE VIZUALE „R.LADEA”C-N.

SC.GIMNAZ.”I.BOB”C-N., SC.GIMNAZ.”E.ISAC”C-N., L. WALDORF C-N., SC.GIMNAZ.”T.DARJAN”C-N., SC.GIMNAZ.”N.IORGA”C-N., SC.GIMNAZ.”HOREA”C-N., SC.GIMNAZ.DE MUZICA „A.BENA” C-N., SC. GIMNAZ.”ST.MICLE” FELEACU, SC.GIMNAZ. CIURILA, SC.GIMNAZ. BACIU, SC.GIMNAZ. AGHIRES, SC.GIMNAZ. MERA, C.N.”G.COSBUC”C-N., C.N.”E.RACOVITA”C-N., L.T.”GHE.SINCAI”C-N., L.T.”N.BALCESCU”C-N., L.T.”BRASSAI S.”C-N., L.T.”BATHORY I.”C-N., L.T.”APACZAI CS. J.”C-N., L.DE MUZICA „S.TODUTA”C-N., L.DE ARTE VIZUALE „R.LADEA”C-N., L.DE COREGRAFIE SI ARTA DRAMATICA „O.STROIA”C-N., L.SPECIAL PT. DEFICIENTI DE VEDERE C-N., C.T.”A.ASLAN”C-N., , C.T.DE CONSTRUCTII „A.SALIGNY”C-N, SC.GIMNAZ.”N.TITULESCU”C-N., SC.GIMNAZ.”I.AGARBICEANU”C-N., SC.GIMNAZ.”C.BRANCUSI”C-N., SC.GIMNAZ.”AL. VAIDA VOEVOD”C-N., SC.GIMNAZ. GHEORGHENI, SC.GIMNAZ. CHINTENI, SC.GIMNAZ SANPAUL, SC.GIMNAZ GARBAU, SC.GIMNAZ. VISA, L.T.”M.EMINESCU”C-N., L.T.”A.IANCU”C-N., L.T.”L.BLAGA”C-N.
Cluj-Napoca liceu I L.T. „APACZAI CS.J.” C-N. C.N.”G.COSBUC”C-N., C.N.”E.RACOVITA”C-N., C.N.”G.BARITIU”C-N., L.T.”GHE.SINCAI”C-N., L.T.”BRASSAI S.”C-N., L.T.”BATHORY I.”C-N., L.T.”APACZAI CS. J.”C-N., L.T.”O.GHIBU”C-N., L.DE INFORMATICA „T.POPOVICIU”C-N., L.T.”V.BABES”C-N., C.T.”E.NICOLAU”C-N., C.T.DE COMUNICATII „A.MAIOR”C-N., C.T.”NAPOCA”C-N., , C.ECONOMIC „I. POP”C-N., L.SPECIAL PT. DEFICIENTI DE VEDERE C-N., L.TEHN.SPECIAL PT. DEFICIENTI DE AUZ C-N., L.TEOL.REFORMAT C-N., SEM.TEOL.ORTODOX C-N., L.TEOL.BAPTIST „EMANUEL”C-N., L.TEOL.ADVENTIST „MARANATHA”C-N., L.GRECO-CATOLIC „I.MICU”C-N., L.TEOL.UNITARIAN „J.ZSIGMOND” C-N., TRANSYLVANIA COLLEGE THE CAMBRIDGE INTERNATIONAL SCHOOL IN CLUJ, L.T.CRESTIN ”PRO DEO”, L.PARTICULAR A.P.T.INTERNATIONAL, L.TEOL.BAPTIST „EMANUEL”C-N.
Cluj-Napoca liceu II C.N.PEDAGOGIC „GHE.LAZAR”C-N. L.T.”N.BALCESCU”C-N., L.T.”M.EMINESCU”C-N., L.T.”A.IANCU”C-N., L.T.”L.BLAGA”C-N., L.DE MUZICA „S.TODUTA”C-N., L.DE ARTE VIZUALE „R.LADEA”C-N., L.DE COREGRAFIE SI ARTA DRAMATICA „O.STROIA”C-N., C.N.PEDAGOGIC „GHE.LAZAR”C-N., L.TEHN. NR. 1 C-N., L.TEHN.”A.VLAICU”C-N., C.T.ENERGETIC C-N., C.T.”A.ASLAN”C-N., L.TEHN.DE PROTECTIA MEDIULUI C-N., C.T.DE TRANSPORTURI „TRANSILVANIA”C-N., C.T.DE INDUSTRIE ALIMENTARA „R.RIPAN”C-N., L.TEHN.”AL.BORZA”C-N., C.T.DE CONSTRUCTII „A.SALIGNY”C-N., L. WALDORF C-N., L. CU PROGRAM SPORTIV C-N., L.TEHN.”V.MADGEARU”CLUJ, L.TEHN.UCECOM „SPIRU HARET” C-N., L.ECONOMIC”HOREA, CLOSCA SI CRISAN”C-N., GR.SC.ECONOMIC,,DIDACTICA NOVA”C-N.
Turda C.TEHNIC TURDA Unităţile şcolare din Turda şi zona Turda

Câmpia Turzii

C.T.”V.UNGUREANU” C.TURZII

Unităţile şcolare din Câmpia Turzii şi zona Câmpia Turzii

Dej

L.T.”AL.P.ILARIAN” DEJ

Unităţile şcolare din Dej şi zona Dej

Gherla

L.T.”A.IPATESCU” GHERLA

Unităţile şcolare din Gherla şi zona Gherla

Huedin

L.TEHN.”VLADEASA” HUEDIN

Unităţile şcolare din Huedin şi zona Huedin

 

Disciplina

Data

Centrul

Unitatea şcolară organizatoare

Unităţi şcolare arondate

Informatică

21.02

2015

Conform organizarii transmise de către inspectorul de specialitate

 

Disciplina

Data

Centrul

Unitatea şcolară organizatoare

Unităţi şcolare arondate

Limbi romanice

21.02

2015

Cluj-Napoca

L.T.”M.EMINESCU”

Unităţile şcolare din Cluj-Napoca şi zona Cluj-Napoca

gimnaziu, liceu

Turda

gimnaziu, liceu

C.N.”M.VITEAZUL” TURDA

Unităţile şcolare din Turda şi zona Turda

Câmpia Turzii

gimnaziu, liceu

L.T.”P.DAN” C.TURZII

Unităţile şcolare din Câmpia Turzii şi zona Câmpia Turzii

Dej gimnaziu, liceu

SC.GIMNAZ. „M.EMINESCU” DEJ

Unităţile şcolare din Dej şi zona Dej

Gherla gimnaziu, liceu

L.T.”A.IPATESCU” GHERLA

Unităţile şcolare din Gherla şi zona Gherla

Huedin gimnaziu, liceu

L.T.”O.GOGA” HUEDIN

Unităţile şcolare din Huedin şi zona Huedin

 

Centrul

Unitatea şcolară organizatoare

Unităţi şcolare arondate
Vultureni SC.GIMN.”AL.BOHATIEL” VULTURENI, COM. VULTURENI SC. VULTURENI, SC. PANTICEU, SC. RECEA CRISTUR, SC. ASCHILEU MARE, SC. DABACA, SC. BORSA
Gilău L.T.”G.VOIEVOD” GILAU L.T.”G.VOIEVOD” GILAU, SC.MARISEL, SC.CAPUSU MARE, SC. MAGURI RACATAU
Apahida L.TEHN.”ST.PASCU” APAHIDA L.TEHN.”ST.PASCU” APAHIDA, SC. COJOCNA, SC. CAIANU, SC. JUCU DE SUS, SC. MOCIU, SC. SUATU, SC.VAIDA CAMARAS, SC. CAMARASU, SC. PALATCA, SC. RASCRUCI. SC. BONTIDA

Iara

SC.GIMNAZ. IARA

SC.GIMNAZ. IARA, SC.GIMNAZ. BAISOARA, SC.GIMNAZ. VALEA IERII

sus(0)jos(0)

hayak cafenea pub club gherla dej cluj orar program tractari auto gherla dej cluj telefon

Lasă un răspuns