angajare bucatar gherla dej cluj locuri de munca

hayak cafenea pub club gherla dej cluj orar program mondial gherla nisip balast sort dej cluj depozit feroterm gherla magazin centrala termica instalatii dej cluj ochelari vedere gherla gama optic dej clujstiri pentru viata banca alianta cluj dobanda gherla gherla dentist stomatologie cabinet artdent telefon tigla metalica depozit gherla mondial dej cluj locuri de munca gherla dej cluj sofer mariflor spalatorie auto self service gherla petrom locuri de munca gherla angajare sofer livrare pizzerie al kimbo locuri de munca gherla dej cluj cusatoareasa croitoreasa vintahe pub vanzare gherla dej cluj cafenea afacere salon masaj gherla vitality

fc transilvania roeselare belgia

Bucurie românească în Roeselare, Belgia: echipa FC Transilvania a devenit campioană la fotbal

Echipa FC Transilvania, formată din jucători care trăiesc şi muncesc în Roeselare, în Belgia, a demonstrat şi dincolo de graniţe calitatea fotbalului românesc. După 24 de etape, echipa în care activează jucători din Gherla şi Dej a urcat pe locul I în clasamentul seriei C al campionatului amatorilor.

FC Transilvania a jucat duminică ultimul meci al campionatului, în deplasare, cu FC Lokkedyze. Gazdele au deschis scorul după doar 5 minute, însă la scut timp, românii au egalat, prin golul lui Dumitru Julei. FC Transilvania a preluat la fel de repede conducerea, după un şut trimis în poartă de Alin Baghiu. Însă finalul de repriză a adus din nou egalarea pe tabela de marcaj, după o lovitură liberă pentru adversari.

Românii s-au dezlănţuit pe teren în repriza a două, când au marcat de trei ori, prin Laurenţiu Sulugiuc (’50), Tibor Fekete (’64) şi portarul Alin Moraru, din penalty (’89).

De nedescris bucuria jucătorilor, dar şi a suporterilor care au fost mereu la datorie, la finalul partidei, încheiată cu 2-5.

fc transilvania roeselare vestiar jucator fotbal

Victoria de duminică a adus titlul de campioană pentru FC Transilvania, promovată astfel în seria B.

După 24 de etape, românii se pot lauda cu 22 de victorii, un egal şi doar o înfrângere.

fotbal roeselare fc transilvania

Jucătorul Rareş Rad, orginar din Gherla, a înscris în campionat nu mai puţin de 22 de goluri, fiind astfel golgeterul echipei.

Pe 24 aprilie 2017, FC Transilvania joacă semifinala Cupei, cu echipa FC Transvaal.

Echipa FC Transilvania Roeselare: Pop Florin, Liviu Diaconu Costin, Rad Rares Andrei, Dehullu Roy, Lanciers Silvester, Mocean Marius, Trica Cosmin, Sutei Pompei, Suteu Marius, Baghiu Ionel-Alin, Moraru Alin, Popescu Constantin, Iacab Lorand, Huluparu Nelu, Fumea Alexandru, Fekete Tibor, Dumitru Julei, Donath Alberto, Deak Norbert, Bucoveanu Ionut-Daniel, Sulugiuc Laurentiu.