mondial gherla nisip balast sort dej cluj depozit feroterm gherla magazin centrala termica instalatii dej cluj stiri pentru viata ochelari vedere gherla gama optic dej cluj gherla dentist stomatologie cabinet artdent telefon tigla metalica depozit gherla mondial dej cluj cabinet orl gherla dej cluj spatiu birou gherla chirie locuri de munca sofer mariflor gherla dej cluj locuri de munca gherla dej cluj sofer kimbo

hayak cafenea pub club gherla dej cluj orar program mondial gherla nisip balast sort dej cluj depozit feroterm gherla magazin centrala termica instalatii dej cluj ochelari vedere gherla gama optic dej cluj stiri pentru viata gherla dentist stomatologie cabinet artdent telefon tigla metalica depozit gherla mondial dej cluj cabinet orl gherla dej cluj spatiu birou gherla chirie locuri de munca sofer mariflor gherla dej cluj locuri de munca ghelr adej cluj sofer kimbo

fotbal unirea geaca avantul suatu

Avântul Suatu opreşte Unirea Geaca din lupta pentru titlu, în liga V la fotbal – FOTO

Unirea Geaca s-a împiedicat duminică, 7 mai, în deplasare, de ocupanta locului 12 din liga a V-a, zona Mociu.

După poziţiile din clasament, jocul trebuia să fie unul destul de facil pentru oaspeţi, mai ales că aceştia se aflau în luptă pentru fotoliul de lider. În iarbă lucrurile nu au stat nici pe departe aşa, Unirea întâlnind o echipă a Suatului extrem de motivată şi dispusă la efort.

Minutul 15 al jocului avea să aducă un incredibil scor de 2-0 pentru gazde, care au marcat prin Alex Prisecariu şi Doru Airinei. Scorul pauzei avea să fie 2-1, Puf Radu reuşind să înscrie pentru Unirea în minutul 40.

galerie foto gherlaRepriza secundă aduce din nou un joc destul de echilibrat, cu ocazii imense pentru Unirea, care în minutul 80 reuşeşte să întoarcă scorul, Basa Raul marcând în minutul 65 cu un şut din interiorul careului, iar Pop Cornel reuşeşte un eurogol dintr-o foarfecă de la aproximativ 11 metri. În minutul 87, Bogdan Mărginean, înscrie dintr-o lovitură liberă de la 50 de metri de poarta apărată de Olosutean, stabilind scorul final, 3-3.

Unirea Geaca: Olosutean – Romanti, Mureşan, Matei, Chindris M – Basa, Chindris B, Obadă, Tarcea – Puf, Nicoară
În minutul 55 al partidei, au fost schimbaţi de pe terenul de joc, Nicoară şi Obadă, în locul lor intrând Pop Cornel şi Ardelean.