hayak cafenea pub club gherla dej cluj orar program mondial gherla nisip balast sort dej cluj depozit feroterm gherla magazin centrala termica instalatii dej cluj ochelari vedere gherla gama optic dej clujstiri pentru viata mariflor sofer angajare locuri de munca gherla dej cluj

fotbal atletic olimpia gherla cfr dej

Atletic Olimpia Gherla, victorie cu CFR Dej – FOTO+VIDEO

Încă trei punce importante în clasament a adunat echipa Atletic Olimpia Gherla după meciul de vineri, în compania CFR Dej.

Partida s-a jucat de la ora 17 pe stadionul „Olimpia”. Cu o oră înainte de începerea meciului, termometrele arătau 27 de grade, însă până la fluierul de start, cerul s-a acoperit de nori iar atmosfera a devenit mai respirabilă.

Începutul a fost ezitant pentru gazde, care după o jumătate de ora de joc s-au trezit conduse cu 0-1. A fost momentul de declanşare a mobilizării. După cinci minute a restabilit egalitatea Prodan, dintr-o lovitură de la 11 metri (video).

galerie foto gherlaPe la jumătatea reprizei secunde, Fodor a scăpat faţă în faţă cu portarul dejenilor şi a trimis în plasa fără probleme, ridicând scorul la 2-1.

Căpitanul Sergiu Pop a fost cel care a trimis lejer încă un balon în poarta CFR, stabilind scorul final al partidei, 3-1.

Oaspeţii au încheiat meciul cu zece jucători pe teren, după ce un dejean a cumulat cartonaşe galbene.

Echipa de start: Samson, Gliga, Popovici, Stupinean, Prodan, Bold, Dascăl, Pop, Mureşan, Bondor, Rus. Rezerve: Salac, Fodor, Magdaş, Codorean.

În etapa următoare a campionatului ligii a IV-a, Atletic Olimpia Gherla are programat pe 6 mai, de la ora 11, meciul cu FC Someşul Gilău.