angajare bucatar gherla dej cluj locuri de munca

hayak cafenea pub club gherla dej cluj orar program mondial gherla nisip balast sort dej cluj depozit feroterm gherla magazin centrala termica instalatii dej cluj ochelari vedere gherla gama optic dej clujstiri pentru viata banca alianta cluj dobanda gherla gherla dentist stomatologie cabinet artdent telefon tigla metalica depozit gherla mondial dej cluj locuri de munca gherla dej cluj sofer mariflor spalatorie auto self service gherla petrom locuri de munca gherla angajare sofer livrare pizzerie al kimbo vintahe pub vanzare gherla dej cluj cafenea afacere salon masaj gherla vitality

fotbal gol poarta plasa minge balon

Atletic Olimpia Gherla pierde cu 1-0 meciul cu Someşul Gilău

Echipa de fotbal Atletic Olimpia Gherla a pierdut meciul din etapa 25 a campionatului ligii a IV-a, jucat cu Someşul Gilău vineri, în deplasare.

Gazdele au deschis scorul prin singurul gol al meciului, în minutul 20. Din minutul 40, Someşul a rămas în zece jucători pe teren, iar în minutul 90 a mai fost eliminat încă un jucător de la adversari.

Atletic Olimpia a avut câteva ocazii de gol în prima repriză, prin Mureşan şi Bondor, din păcate ratate.

Partea secundă a jocului s-a jucat foarte puţin cu adevărat. Someşul a fragmentat jocul şi a tras de timp pentru păstrarea avantajului, atingându-şi scopul.

Echipa din Gherla s-a prezentat la întâlnire cu cinci jucători lipsă, iar pe banca de rezerve s-au aflat doar doi jucători şi un portar.

Echipa de start: Samson, Gliga, Bold, Pop Sergiu, Prodan, Mureşan, Dascăl, Rus Alex, Salac, Bondor, Magdaş; rezerve: Drăgan, Fodor, Trif.

Sticla Arieşul Turda, echipa cu care Atletic Olimpia concurează pentru locul secund în clasamentul AJF, a pierdut, tot vineri, cu 3-2, meciul cu Unirea Floreşti.

În etapa următoare, echipa din Gherla joacă acasă miercuri cu Unirea 1946 Floreşti, iar pe 13 mai întâlneşte în deplasare Sticla Arieşul Turda.