angajare bucatar gherla dej cluj locuri de munca

hayak cafenea pub club gherla dej cluj orar program mondial gherla nisip balast sort dej cluj depozit feroterm gherla magazin centrala termica instalatii dej cluj ochelari vedere gherla gama optic dej clujstiri pentru viata banca alianta cluj dobanda gherla gherla dentist stomatologie cabinet artdent telefon tigla metalica depozit gherla mondial dej cluj locuri de munca gherla dej cluj sofer mariflor spalatorie auto self service gherla petrom locuri de munca gherla angajare sofer livrare pizzerie al kimbo vintahe pub vanzare gherla dej cluj cafenea afacere salon masaj gherla vitality

fotbal atletic olimpia gherla viitorul mihai georgescu cluj

Atletic Olimpia Gherla a bătut la zero Viitorul Mihai Georgescu Cluj-Napoca – FOTO+VIDEO

Campionatul de fotbal al ligii a IV-a se apropie încet de final. Sâmbătă de la ora 18 s-a jucat pe stadionul „Olimpia” întâlnirea din cadrul etapei 29, dintre echipele Atletic Olimpia Gherla şi Viitorul Mihai Georgescu Cluj-Napoca.

Meciul s-a jucat pe o vreme numai bună, cu cer mai mult deschis şi aproape de 20 de grade în aer.

Gherlenii au speculat faptul că au întâlnit o echipa aflată la coada clasamentului AJF şi au fost cu nasul pe sus în prima repriză. Jocul s-a dovedit însă mai concentrat, Atletic a ratat mult şi nu a reuşit să deschidă scorul.

galerie foto gherlaDupă pauză însă situaţia s-a schimbat. În minutul 55 Fodor înscrie primul gol pentru gazde. După 10 minute, Chendrean a ridicat avantajul la 2-0. Alex Rus a marcat al treilea gol, iar în ultimul minut, Bold execută o lovitură de la 11 metri şi stabileşte scorul final, 4-0.

Echipa de start: Drăgan, Stupinean, Popovici, Bold, Prodan, Mureşan, Rus, Pop, Codorean, Fodor, Bondor; rezerve intrate pe teren: Pop Florin, Chendrean şi Gliga.

În meciul din tur, jucat pe 16 noiembrie 2016, Atletic a câştigat meciul cu clujenii cu 5-2.

Pe 3 iunie este programat ultimul meci al campionatului, cu FC Ardealul Cluj-Napoca, în deplasare.

La zi, gherlenii se poziţionează pe locul 3 în clasamentul AJF, după U Cluj şi Sticla Arieşul Turda. Turdenii au câştigat sâmbătă meciul cu FC Ardealul, dar întâlnesc în ultima etapă CS Floreşti.