hayak cafenea pub club gherla dej cluj orar program mondial gherla nisip balast sort dej cluj depozit feroterm gherla magazin centrala termica instalatii dej cluj ochelari vedere gherla gama optic dej clujstiri pentru viata mariflor sofer angajare locuri de munca gherla dej cluj

Atletic Olimpia a jucat încă un amical, cu U Cluj. Partida cu porțile închise

Continuă seria de meciuri amicale de fotbal pentru Atletic Olimpia Gherla. Echipa pregătită de Csaba Kilin și Adrian Trif a jucat joi la Cluj un amical cu U Cluj.

Partida s-a jucat cu porțile închise la stadion, la solicitarea antrenorului U, Adrian Falub, astfel că spectatorii au lipsit cu desăvârșire din tribune.

Gazdele au deschis scorul după 15 minute, iar în minutul 32 au ridicat handicapul la 2-0, scor menținut până la pauză. A fost 3-0 în minutul 66, urmat de primul gol al oaspeților, în minutul 70, prin Bondor. Cu 5 minute înainte de fluierul final, clujenii au înscris din nou și au stabilit scorul final, 4-1.

galerie foto gherlaA fost un meci bun de pregătire, cu o echipa care sigur va promova în liga a II-a„, a declarat antrenorul Trif, care s-a declarat mulțumit de joc.

Echipa de start Atletic Olimpia Gherla: Drăgan, Sîmboan, Pop Vlad, Pop Sergiu, Gliga, Dascăl, Balint, Mureșan, Dani, Bondor, Szabo. Au mai intrat: Sălăgean, Codorean, Coldea, Creț, Stupinean, Tintesan, Vereș, Botiș

U Cluj: Dinu, Takacs, Abrudan, Cordo;, Manu, Giurgiu, Greu, Micaș, Ursu, Hațiegan. Au mai intrat: Albuț, Chiș, Florescu, Telcean, Văsălie, Salcău, Potcoavă, Saroși, Gorcea.

Până la reînceperea campionatului, Atletic Olimpia Gherla mai joacă un amical cu U Cluj II, sâmbătă, 24 debruarie, de la ora 12, pe terenul Dan Anca.

Primul meci din retur este programat pe 3 martie, de la ora 15, cu AS Viile Dejului. „Începem campionatul încrezători și suntem convinși că ne vom atinge obiectivul, adică locurile 1-3„, a mai declarat Trif.