hayak cafenea pub club gherla dej cluj orar program mondial gherla nisip balast sort dej cluj depozit feroterm gherla magazin centrala termica instalatii dej cluj ochelari vedere gherla gama optic dej clujstiri pentru viata mariflor sofer angajare locuri de munca gherla dej cluj

fotbal u cluj armenopolis gherla

Armenopolis Gherla a pierdut cu 0-2 meciul cu U Cluj în semifinalele Cupei României – VIDEO

Câteva sute de spectatori au luat parte miercuri la întâlnirea dintre echipele de fotbal Armenopolis Gherla şi U Cluj, în semifinala a doua a Cupei României, etapă judeţeană.

Partida s-a jucat pe stadionul Olimpia din Gherla, începând cu ora 17. Meciul a început pe vreme bună, cu soare, însă până la repriza a doua s-a înnorat, a început să tune şi să plouă. In tribune au fost prezenti in jur de 400 de spectatori, dintre care aproape 100 fani U Cluj din Cluj si Gherla.

U Cluj a deschis scorul în minutul 35 prin Goga. Chiar înainte de finalul meciului, Pintea, intrat pe teren de câteva secunde, a marcat din nou pentru oaspeţi, stabilind scorul final, 0-2 (minutul 92).

Echipa de start pentru Armenopolis Gherla: Morar, Sîmboan A, Sîmboan P, Tinc – Popa, Stan – Crăciun, Marian – Bocoş (c), Moldovan – Danciu; rezerve: Morar, Precup, Doroftei, Corovei, Codorean, Tintesan, Tala.

U Cluj: Pop – Budăcan, Abrudan, Ionescu, Manu – Chiorean (54, Fodor), Fizeșan – Takacs, Goga, Hîmpea (55, Hordouan) – Lemac (90, Pintea)

galerie foto gherlaA fost o victorie meritata a Universităţii„, a declarat antrenorul Cristi Vedean. „Noi am pregatit meciul pentru intrarea la pauză cu egalitate, însă din păcate am luat golul înainte de pauză. In repriza a doua am încercat să revenim, dar din păcate n-am reuşit. A fost o primă repriză destul de echilibrată, cu o uşoară dominare a U. In partea secundă, mai ales spre final, am cam fost dominaţi de adversari. Am avut şanse mici, ne-am agăţat de ele, dar n-am reuşit mai mult.

In urma rezultatului de miercuri, U Cluj va juca finala Cupei României cu Gloria Cătina, pe 9 sau 10 iunie.

Duminică, pe Cluj Arena, de la ora 18, Armenopolis Gherla joaca din nou cu U Cluj, de această dată în campionatul ligii a IV-a, care se apropie cu paşi rapizi de final.