hayak cafenea pub club gherla dej cluj fastfood orar program nisip balast mondial gherla materiale de constructie dej cluj telefon pret

feorterm gherla magazin centrala termica instalatii dej clujasociatia pro vita bucuresti

masaj salon gherla farcas simona dej clujochelari vedere gherla gama optic dej cluj

lemne foc gherla dej cluj livrare domiciliu telefon pretsalon chirie gherla coafor frizerie

revelion 2018 gherla dej cluj escape pret

fotbal atletic olimpia gherla viile dejului

Meciul de fotbal Atletic Olimpia Gherla – Viile Dejului câștigat de gherleni pe ploaie – FOTO

Sâmbătă a fost zi de etapă pentru echipa de fotbal Atletic Olimpia Gherla, care a jucat în deplasare cu Viile Dejului.

Partida s-a jucat de la ora 11, pe o vreme închisă, stropită de ploaie în repriza a doua.

Oaspeţii au deschis scorul în minutul 4 prin Szabo, iar după trei minute, Viile Dejului au restabilit egalitatea. Scorul s-a păstrat neschimbat până la pauză, când ploaia căzută i-a înviorat pe jucătorii din Gherla. În minutul 65, Szabo a ridicat avantajul la 1-2, iar după zece minute, Dascăl înscrie şi stabileşte scorul final, 1-3.

galerie foto gherlaRepriza a două a adus şi două eliminări de pe teren, după ce prin minutul 60 a avut loc o altercaţie între Sergiu Pop şi un jucător de la echipa adversă.

“Am controlat meciul de la un capăt la celaltat”, a declarat antrenorul Adrian Trif. “Adversarii nu au mai avut şut la poartă noastră după ce au dat golul din minutul 7”.

În jur de 100 de suporteri din Gherla, veniţi cu maşinile personale, au însoţit echipa la meci.

Echipa de start: Drăgan, Sîmboan P, Popovici, Pop Vlad, Sîmboan A, Mureșan, Pop Sergiu, Coldea, Dascăl, Gliga, Szabo. Rezerve: Sălăgean, Codorean, Salac, Fodor, Sacu, Hodaș, Hossu, Gorgan.

Două transferuri noi s-au înregistrat în ultima săptămâna pentru echipa din Gherla. Au venit jucători de la Unirea 08 Tăşnad, echipă promovată recent în liga III. Este vorba despre Răzvan Hodaș (23 de ani) şi Ovidiu Creţ (22 de ani), care aflaţi la Cluj cu serviciul ori studiile nu au mai avut posibilitatea să ia parte la antrenamentele echipei sătmărene şi au preferat să activeze la Atletic Olimpia.

În etapa a III-a a campionatului ligii a IV-a, Atletic Olimpia Gherla joacă tot în deplasare, cu Arieşul Mihai Viteazu, duminica viitoare de la ora 11.