irrom fabrica calorifere iclod fundatura locuri de munca angajare sudor stivuitorist sef schimb dej cluj
gama optic ochelari gherla magazin service dej cluj
angajare sofer transport mobila gherla dej cluj
feroterm gherla magazin centrala termica instalatii dej cluj asociatia pro vita cabinet veterinar gherla medic telefon
budokan ryu karate brasov

Karatistii de la Budokan Ryu medaliați la Cupa României la karate WUKF de la Brașov – FOTO

La Braşov s-a desfăşurat între 23-24 septembrie 2017 Cupa României la Karate WUKF. Este competiţia naţională cea mai importantă după Campionatul Naţional.

Concursul a fost prima verificare a sportivilor după perioada cantonamentelor de vara şi înaintea Campionatului Mondial de Karate UWK, care va avea loc la finalul lunii noiembrie în Montecatini, Italia.

La startul competiţiei s-au aliniat aproape 800 de sportivi de la 57 de cluburi din ţară. Prima zi a fost dedicată copiilor, iar a două cadeţilor, juniorilor şi seniorilor.

Clubul Sportiv Budokan Ryu a deplasat la competiție un lot format din cinci sportivi. Cu toţii au reuşit să se claseze în primii patru sportivi pe categoria lor. Bilanţul final al rezultatelor: o medalie de aur, două medalii de argint, o medalie de bronz şi un loc patru.

Pănescu Dorin a ontinut medalia de aur la kumite individual masculin +18 ani, -70 kg. Au câştigat medalii de argint Derta Valerian şi Pănescu Alexandru, la kumite echipe rotativ masculin 15-17 ani şi Pănescu Alexandru la kumite individual masculin 15-17 ani -65 kg. Narcisa Pop s-a întors acasă cu bronzul la kumite individual feminin 13-14 ani, iar Iulia Pop s-a clasat pe locul IV la kumite individual feminin 15-17 ani, +60 kg.

angajare loc de munca sofer distributie gherla dej cluj fotografi video evenimente nunta botez majorat gherla dej cluj