irrom fabrica calorifere iclod fundatura locuri de munca angajare sudor stivuitorist sef schimb dej cluj
gama optic ochelari gherla magazin service dej cluj
feroterm gherla magazin centrala termica instalatii dej cluj asociatia pro vita cabinet veterinar gherla medic telefon
vulturul mintiu gherlii potaissa turda ftobal gherla cluj

FOTBAL: Vulturul Mintiu Gherlii – Potaissa Turda 4-0

A fost vreme calda si insorita, cu peste 20 de grade in aer duminica la Mintiu Gherlii. Peste o suta de spectatori s-au adunat la meciul Vulturul – Potaissa Turda. Gazdele au monopolizat jocul pe parcursul celor 90 de minute.

Meciul s-a jucat de la ora 17, iar Vulturii au debutat furtunos: doar in prima repriza a inscris de trei ori, prin Ionut Rusu si Tudor Chendrean.  Un salt la balon l-a scos pe Chendrean de pe teren tot in prima parte a meciului, dupa o accidentare destul de serioasa la cap.

Szabo a marcat al patrulea gol pentru Vulturi in repriza a doua, iar echipa din Mintiu a castigat cu 4-0, cumuland puncte importante in clasamentul ligii a IV-a.

Doua cartonase rosii au eliminat de pe teren cate un jucator de la fiecare echipa: un jucator de la Potaissa pentru limbaj injurios, iar Stupinean de la Vulturul pentru faulturi.

Juniorii au jucat joi acasa meciul etapei, iar partida s-a incheiat cu scorul de 0-5.

angajare loc de munca sofer distributie gherla dej cluj fotografi video evenimente nunta botez majorat gherla dej cluj