hayak cafenea pub club gherla dej cluj fastfood orar program nisip balast mondial gherla materiale de constructie dej cluj telefon pret

lemne de foc vanzare gherla dej clujfeorterm gherla magazin centrala termica instalatii dej cluj

asociatia pro vita bucurestimasaj salon gherla farcas simona dej cluj

locuri de munca gherla salon giulia coafor manichiura dej cluj

fotbal unirea geaca meteor mociu

Fotbal liga V – Unirea Geaca își mai spală din păcate după umilința cu Recolta Frata

Dacă în etapa a VI-a, Unirea Geaca a fost demolată duminică pe teren propriu de Recolta Frata cu scorul de 5-0, în ultima etapă din liga V, zona Mociu, Unirea a reuşit să învingă în deplasare pe Meteor Mociu cu scorul de 5-1.

Începutul jocului de la Mociu aduce şi prima şansă de a marca, după ce atacantul împrumutat de Unirea Geaca la Meteor Mociu, Cionca Paul, reuşeşte să obţină un penalty. Lovitura de pedeapsa este parată cu piciorul de portarul Unirii, Fekete.

După 5 minute, Achiș de la gazde deschide scorul cu un şut puternic din interiorul careului. În minutul 30, Chindriș de la Unirea restabileşte egalitatea şi scorul pauzei, după ce-l execută elegant pe portarul Meteorului.

În minutul 55, acelaşi Chindriș scapă singur cu portarul şi trimite peste acesta un lob de la aproximativ 20 de metri, aducând Unirea în avantaj.

Scorul avea să fie 3-1 după ce debutantul în tricoul Unirii, Legian Darius, profită de nesincronizarea apărării gazdelor.

Atacantul oaspeţilor, Basa Raul, marchează şi el o dublă, după două pase filtrante primite din linia mediană.

Scorul putea capăta proporţii, însă acelaşi Basa şi Bărbos nu au reușit să trimită mingea în poartă adversă din poziţii ideale.

Echipa de start pentru Unirea: Fekete – Zablau, Matei R, Matei T, Enache – Ferencz, Jeican, Cetanas, Ardelean – Chindris – Tineghe ; rezerve: Legian, Basa, Molnar, Barbos