irrom fabrica calorifere iclod fundatura locuri de munca angajare sudor stivuitorist sef schimb dej cluj
gama optic ochelari gherla magazin service dej cluj
feroterm gherla magazin centrala termica instalatii dej cluj asociatia pro vita cabinet veterinar gherla medic telefon

Fotbal liga V: Unirea Geaca învinge la scor de neprezentare Avântul Suatu – FOTO

In etapa a IX-a din campionatul ligii a V-a, zona Mociu, Unirea Geaca a reusit duminica o noua victorie si acumuleaza 24 de puncte, dupa 8 partide disputate.

Meciul impotriva Avantului Suatu a fost dominat fara probleme de Unirea, care a deschis scorul in primul minut,  cand Butoeru a plasat inteligent o minge peste portarul advers.

In minutul 30, acelasi Butoeru a ridicat scorul la 2-0, cand deja nu se mai punea problema punctelor puse in joc.

galerie foto gherlaIn minutul 60, fundasul-golgheter Puf, a reusit sa inscrie dintr-o lovitura cu capul, jucatorul ajungand la cota de 8 goluri marcate in acest campionat.

Unirea a mai ratat cel putin cinci ocazii clare de a marca, insa relaxarea jucatorilor si-a spus cuvantul, acestia fiind multumiti cu punctele obtinute. Avantul Suatu a avut doar o singura ocazie de a inscrie, insa atacantul lor nu a putut sa-l lobeze pe Olosutean.

Unirea Geaca a inceput aceasta partida in urmatoarea formula de start: Olosutean – Matei, Puf, Nicoara, Chindris M, – Alexa, Pop, Chindris, Ardelean – Butoeru, Basa. Au mai intrat: Obada, Puian, Adorjan, Barbos, Cheteles