hayak cafenea pub club gherla dej cluj fastfood orar program taxi gherla star sova telefon dej cluj

asociatia pro vita bucurestinisip balast mondial gherla materiale de constructie dej cluj telefon pret

pizza gherla livrare la domiciliu edinio telefon meniu cherestea depozit materiale constructii ciment gherla dej cluj telefon

pavaje boltari gherla iclod dej cluj pret telefonlocuri de munca gherla sofer gestionar dej cluj

fotbal unirea geaca camarasu

Fotbal liga V: Unirea Geaca învinge la limită Unirea Cămăraşu – FOTO

După ce în etapa trecută, Unirea Geaca a înregistrat un semieşec în deplasare la Suatu, jocul de duminică avea menirea să spele oarecum proasta imagine lăsată după acel joc.

Jocul din liga V, zona Mociu, începe cum nu se poate mai bine pentru gazde, care aveau să conducă cu 2-0 prin golurile marcate de Basa şi Butoeru, însă Cămăraşul reduce din diferenţă prin golul marcat de Ormenisan, după o nesincronizare între portar şi apărare.

După câteva minute de la golul încasat de gazde, portarul de la Cămăraşu avea să fie eliminat, după ce opreşte o situaţie clară de a marca, jucând mingea cu mâna înafara suprafeţei de pedeapsă.

galerie foto gherlaAparent jocul trebuia să decurgă într-o singură parte, însă lucrurile nu au stat deloc aşa, oaspeţii părând mult mai motivaţi după eliminarea încasată.

În repriza a doua, Butoeru reuşeşte să marcheze pentru 3-1, dar după câteva minute Cămăraşu marchează pentru 3-2, după o gravă eroare în defensiva gazdelor.

Până la final, atacantul oaspeţilor, Cionca, ratează trei ocazii mari. În repriza secundă şi gazdele au ratat câteva ocazii importante de a marca, însă mingea a lovit bara de trei ori.

La această partidă, ambele echipe au avut serioase probleme de lot. Gazdele de la Unirea Geaca au avut doar 14 jucători, dintre care trei debutanţi, iar oaspeţii de la Unirea Cămăraşu au avut doar 11 jucători.

Unirea Geaca: Borza – Matei, Puf, Chindris, Tarcea (c) – Stanciu, Ardelean, Pop D, Pop C – Basa, Buteoru
Rezerve: Tarţa Paul, Tarţa Daniel, Mureşan Cătălin