hayak cafenea pub club gherla dej cluj orar program mondial gherla nisip balast sort dej cluj depozit feroterm gherla magazin centrala termica instalatii dej cluj ochelari vedere gherla gama optic dej clujstiri pentru viata

fotbal unirea geaca gloria berchiesu

Fotbal liga V: Unirea Geaca învinge cu emoţii la Berchieşu

Cu ocazia etapei a XIX-a din liga a V-a, zona Mociu, Unirea Geaca s-a deplasat duminică în localitatea Berchieşu,  pentru disputa cu Gloria.

Vremea pentru fotbal a fost ideală, însă suprafaţa de joc a lăsat uşor de dorit, fiind denivelată pe anumite porţiuni.

Începutul jocului aduce gazdele în atac, însă fără faze periculoase la poartă apărată de Olosutean. Scorul avea să fie deschis de oaspeţii de la Unirea, atunci când Puf primeşte o pasă pe tavă de la Butoeru şi trimite mingea pe lângă portarul advers.

La câteva minute distanţă are loc o nesincronizare în defensiva Unirii şi atacantul gazdelor, Tintesan restabileşte egalitatea şi scorul pauzei, 1-1.

galerie foto gherlaÎnceputul reprizei secunde aduce un joc încâlcit la mijloc. Scorul de 1-1 s-a menţinut până în minutul 70, atunci când arbitrul jocului acordă lovitură de pedeapsă pentru Unirea, la un fault asupra jucătorului Unirii, Chindris. Transformă fără emoţii, Persa şi readuce Unirea în avantaj.

În minutul 88, Puf avea să mărească avantajul, după o ghiulea din interiorul careului. In minutul 92, acelaşi Tintesan reduce din handicap şi aruncă în aer ultimele minute ale partidei, însă oaspeţii ţin bine de rezultat şi îşi trec în dreptul lor toate cele trei puncte puse în joc.

Unirea Geaca: Olosutean – Chindris M, Nicoară A, Mureşan, Matei – Persa, Chindris B, Nicoară M, Obadă – Puf, Butoeru. Rezerve: Ciornea, Climov, Romanti, Pop C, Banea,