hayak cafenea pub club gherla dej cluj fastfood orar program nisip balast mondial gherla materiale de constructie dej cluj telefon pret

lemne de foc vanzare gherla dej clujfeorterm gherla magazin centrala termica instalatii dej cluj

asociatia pro vita bucurestimasaj salon gherla farcas simona dej cluj

locuri de munca gherla salon giulia coafor manichiura dej cluj

fotbal ploaie

Armenopolis Gherla, victorie în sferturile Cupei României cu Viitorul Sânpaul. Cu cine prefera echipa meciul din semifinală

Pe o vreme de toamna târzie, cu ploaie, frig şi vânt, s-a jucat miercuri de la ora 16 meciul dintre echipele Armenopolis Gherla şi Viitorul Sânpaul, în cadrul sferturilor Cupei României, faza pe judeţ.

Partida s-a disputat pe un teren bun, care a fost în avantajul Armenopolis. În minutul 10 Marian Ionuţ a deschis scorul şi calea spre o ploaie de goluri. A fost 0-3 la pauză şi 0-7 la fluierul final. Au marcat Marian (2), Doroftei (2), Bocoş, Precup, iar cireaşa de pe tort, înainte de finalul meciului, un autogol.

Meciul a fost pentru noi mai mult un antrenament“, a declarat antrenorul Cristi Vedean, care a introdus pe teren patru juniori.

Echipa de start: Morar, Sîmboan A, Sîmboan P, Tînc, Moldovan, Marian, Vălean, Moldovan, Bocoş, Doroftei, Roman; rezerve: Codorean, Corovei, Man, Precup.

Victoria de miercuri trimite Armenopolis în semifinalele Cupei României, unde va lupta fie cu Atletic Olimpia Gherla, fie cu Gloria Cătina, fie cu U Cluj. Tragerea la sorţi are loc cel mai probabil săptămâna viitoare. “Ne-am dorim să jucăm cu U Cluj, la Gherla”, a mai declarat Vedean.

În etapa anterioară a campionatului ligii a IV-a, desfăşurată în urmă cu o săptămâna, Armenopolis a pierdut în deplasare partida cu FC Ardealul, cu 7-2 (2-2 la pauză). “Fiind un meci la mijloc de săptămâna, nu am reuşit să aliniem toţi jucătorii, n-am avut fundaşii, a fost mai greu“, a precizat antrenorul Armenopolis.

Pentru weekend este programat meciul cu CS Floreşti, însă vremea ploioasă anunţată pentru următoarele zile s-ar putea să facă zile grele celor două echipe pe terenul de la Gherla.