hayak cafenea pub club gherla dej cluj fastfood orar program nisip balast mondial gherla materiale de constructie dej cluj telefon pret

lemne de foc vanzare gherla dej clujfeorterm gherla magazin centrala termica instalatii dej cluj

asociatia pro vita bucurestimasaj salon gherla farcas simona dej cluj

locuri de munca gherla salon giulia coafor manichiura dej cluj

fotbal gol poarta plasa minge balon

Armenopolis Gherla obține încă o victorie la fotbal, cu Viile Dejului

Echipa de fotbal Armenopolis Gherla continuă să rămână neînvinsă în campionatul ligii a IV-a. Duminică a înregistrat o nouă victorie, cu AS Viile Dejului.

Partida s-a jucat în deplasare, de la ora 16, pe un teren mic, care i-a incomodat în desfăşurare pe jucători.

Goga a deschis scorul pentru Armenopolis în minutul 32. Cu 5 minute înainte de finalul reprizei a doua, Stan transformă un penalty, iar până la fluierul final Bocoş înscrie şi stabileşte scorul meciului, 0-3.

“A fost o victorie meritată, cu multe ocazii de gol de ambele părţi. S-a văzut valoarea noastră superioară, iar adversarul principal a fost terenul, care nu ne-a permis să ne facem jocul”, a delcarat antrenorul Cristian Vedean. “În continuare ne propunem să jucăm cât mai bine şi să acumulăm cât mai multe victorii. Momentan suntem în grafic”.

Echipa de start: Morar, Tînc, Mureşan, Moldovan, Codorean, Stan, Roman, Bocoş, Rad, Goga, Ursuț. Rezerve: Crăciun, Marian, Bărăian, Divricean

sursa: AJF Cluj

În aceeaşi etapă are loc miercuri, 4 octombrie, întâlnirea dintre Viitorul Mihai Georgescu Cluj-Napoca şi Atletic Olimpia Gherla.

Derby-ul cu Sticla Arieşul Turda ar putea fi amânat

Pe 7 octombrie este programat meciul dintre liderul clasamentului Sticla Arieşul Turda şi Armenopolis Gherla. “S-ar putea să formulăm o cerere către AJF pentru amânarea meciului”, a mai precizat antrenorul Vedean. “Ne lipsesc din nou trei jucători, convocaţi la echipa naţională de minifotbal pentru campionatul din Tunisia.”