hayak cafenea pub club gherla dej cluj fastfood orar program nisip balast mondial gherla materiale de constructie dej cluj telefon pret

feorterm gherla magazin centrala termica instalatii dej clujasociatia pro vita bucuresti

masaj salon gherla farcas simona dej clujochelari vedere gherla gama optic dej cluj

revelion 2018 gherla dej cluj escape pretapartament vanzare gherla penthouse pret telefon

fotbal ploaie

Armenopolis Gherla a reușit un egal cu CS Florești, cu cinci titulari lipsă de pe teren

La egalitate s-a încheiat meciul de fotbal dintre echipele Armenopolis Gherla şi CS Floreşti, jucat duminică de la ora 17, pe stadionul Olimpia.

Cu cinci titulari lipsă pe teren, Armenopolis reuşeşte să-şi păstreze calitatea de neînvinsă în campionatul 2017-2018,  după un derby finalizat cu cu câte un gol pentru fiecare echipă.

După 0-0 la pauză, Bălan deschide scorul pentru Armenopolis în minutul 50, iar după alte 10 minute, floreștenii egalează.

“Principalul obiectiv a fost să nu pierdem acest meci, l-am îndeplinit. Am încercat să ne apărăm în mod organizat şi să contraatacăm”, a declarat antrenorul Cristian Vedean. “Rămânem neînvinşi şi păstrăm momentan contactul cu echipele din vârful clasamentului. Suntem foarte mulţumiţi de rezultat, având în vedere condiţiile în care l-am obţinut”.

Echipa de start: Morar, Tînc, Marian, Moldovan, Codorean, Roman, Bălan, Rad, Bocoş, Gligan, Precup. Rezerve: Divricean, Fechete, Gârda, Maier, Bărăian.

În etapa următoare, Armenopolis Gherla întâlneşte Viile Dejului, iar apoi urmează un nou derby, cu Sticla Arieşul Turda.

• A.C.S. ARMENOPOLIS Gherla – C.S. Floreşti 1 – 1

Încă un meci, Someşul Gilău cu Unirea Tritenii de Jos, este programat pe 26 septembrie.

În clasamentul AJF, pe primul loc se află, după șase etape, Sticla Arieşul Turda, urmată de CS Floreşti, Atletic Olimpia Gherla şi Armenopolis Gherla, care are un meci restant.