hayak cafenea pub club gherla dej cluj fastfood orar program nisip balast mondial gherla materiale de constructie dej cluj telefon pret

lemne de foc vanzare gherla dej clujfeorterm gherla magazin centrala termica instalatii dej cluj

asociatia pro vita bucurestimasaj salon gherla farcas simona dej cluj

locuri de munca gherla salon giulia coafor manichiura dej cluj

fotbal armenopolis gherla somesul gilau

Armenopolis Gherla a învins Someşul Gilău cu 4-2 – FOTO

Echipa de fotbal Armenopolis Gherla a jucat meciul etapei a XVII-a din campionatul ligii a IV-a acasă, duminică, 12 martie, de la ora 15.30

Vremea închisă şi răcoroasă a adus public puţin in tribune, aproximativ 100 de spectatori.

Aremenopolis a început meciul în forţă, dominând prima repriză de la un capăt la celălalt, astfel încât în minutul 45 scorul era 3-0, după golurile înscrise de Bocoş (2) şi Crăciun. O repriza caracterizată de antrenorul Cristi Vedean ca “perfectă”.

galerie foto gherlaPe fondul relaxării, în partea secundă a jocului, adversarii au preluat uşor controlul şi au marcat de două ori, la începutul şi spre finalul reprizei, dintr-o lovitură liberă. O fază mai încâlcită la poarta Someşului, petrecută chiar în minutul 90, cu Doroftei în acţiune, s-a încheiat cu balonul în plasă şi stabilirea scorului final, 4-2.

“A fost cel mai bun meci pe care l-am avut în ultima perioadă”, a declarat Vedean la sfârşitul meciului. “Ne-am atins scopul, am obţinut cele trei puncte puse in joc. Consider că a fost o victorie meritată”.

Echipa de start: Tala, Sîmboan P, Tinc, Vinău, Sîmboan A, Moldovan, Crăciun, Popa, Marian, Bocoş, Danciu. Rezerve: Precup, Roman, Vălean, Doroftei, Codorean, Corovei, Sălăgean.

Juniorii au jucat meciul etapei vineri, tot pe stadionul “Olimpia”, de la ora 15.30. Partida a fost câştigată de Armenopolis cu 5-2 (1-0)

Etapa următoare se joacă pe 17 martie, cu Armenopolis în deplasare, pentru întâlnirea cu Unirea 1946 Floreşti. “Suntem încrezători pentru acest meci şi fiind vineri, sperăm să reşim să adunăm toţi jucătorii”, a mai spus Vedean.