hayak cafenea pub club gherla dej cluj fastfood orar program nisip balast mondial gherla materiale de constructie dej cluj telefon pret

feorterm gherla magazin centrala termica instalatii dej clujasociatia pro vita bucuresti

masaj salon gherla farcas simona dej clujochelari vedere gherla gama optic dej cluj

lemne foc gherla dej cluj livrare domiciliu telefon pretsalon chirie gherla coafor frizerie

revelion 2018 gherla dej cluj escape pret

fotbal armenopolis gherla ariesul mihai viteazu

Armenopolis Gherla a făcut egal cu Arieșul Mihai Viteazu. Trei jucători eliminați de pe teren – FOTO

Niciuna dintre cele două echipe de fotbal care s-au duelat duminică, Armenopolis Gherla și Arieșul Mihai Viteazu, nu au reușit să se impună la meciul etapei a XIII-a.

Partida s-a jucat de la ora 14, pe un teren moale, cu vreme închisă și răcoroasă.

Scorul a fost deschis de Bocoș, în minutul 44. După finalul reprizei, la ieșirea de pe teren, o altercație dintre un jucător de la Arieșul și portarul Bărăian i-a atras celui din urmă un cartonaș roșu, fiind înlocuit în repriza secundă de Roman.

In minutul 58, oaspeții egalează prin Danciu, fost jucător la Armenopolis.

Ca o ironie a sorții, ambii marcatori ai meciului au fost eliminați de pe teren pentru cumul de cartonașe, Danciu în minutul 66 și Bocoș în minutul 72.

fotbal armenopolis gherla ariesul mihai viteazu fotbal armenopolis gherla ariesul mihai viteazu

“A fost e evoluție foarte bună a noastră în prima repriză. Se vede un progres clar de la ultimele meciuri”, a delcarat antrenorul Cristian Vedean. “Ne mulțumește rezultatul, pentru că am jucat repriza a doua cu doi oameni mai puțin. Continuăm să punem accentul pe juniori, au fost azi opt pe teren, dintre care cinci titulari, iar trei au intrat în repriza a doua. Trebuie remarcată însă și evoluția deosebită avută de seniori în ultimele meciuri. O să promovăm în continuare și alți juniori, mai avem trei meciuri până la finalul turului, vrem o formulă bună pentru retur. “

Echipa de start: Bărăian, Maier, Cadar, Divricean, Boier, Bocoș, Gârda, Bikfalvi, Codorean, Precup, Fechete. Au mai intrat: Mureșan, Moldovan, Mălinaș, Roman.

Meciul juniorilor a fost programat joi, 9 noiembrie și a fost câștigat de gazde cu 3-0, prin neprezentarea adversarilor.

In etapa următoare, Armenopolis Gherla joacă sâmbătă în deplasare cu AS Unirea Iclod.

Rezultatele etapei a XIII-a

A.C.S. UNIREA Tritenii de Jos – F.C. VIITORUL MIHAI GEORGESCU Cluj-Napoca 13 – 0
A.S. C.F.R. Dej – A.C.S. SPORTING Apahida 1 – 1
A.S. VIITORUL Feleacu – A.S. F.C. UNIVERSITATEA 2 Cluj 0 – 20
C.S. Florești – A.S. UNIREA Iclod 1 – 1
A.C.S. ARMENOPOLIS Gherla – A.C.S. ARIEȘUL Mihai Viteazu 1 – 1
A.C.S. STICLA ARIEȘUL Turda – C.S. ATLETIC OLIMPIA Gherla 2 – 0
A.C.S. C.S.M. Câmpia-Turzii – A.C.S. VULTURUL Mintiu-Gherlii 4 – 3